Всі ви – втрачене покоління

Друг героя Роберт Кон колись був чемпіоном з боксу в Прінстонкском університеті. Належав до багатого єврейського сімейства. Втратив весь свій статок, дружина втекла з художником. Зараз Роберт – письменник, фінансує художній журнал, грає в теніс і зустрічається з особливою на ім’я Френсіс Клайн, але любить іншу (Брет – 34 роки).

Сам герой Джейк Барнс відчуває, що життя проходить без користі. Обидва хочуть відвідати Південну Америку або Іспанію, тому що прекрасно знають іспанську мову. Зазвичай вечорами вони ходять в різні кафе, виживають

і проводять там час. Вони були на війні, і тепер герой втратив здатність фізично любити жінок.

У кафе “Наполітен” Джейк Барнс зустрічає гарненьку “курочку” Жоржет Леблан, там же сидить літературний один Роберта Кона – Генрі Бреддокс з дружиною: всі разом ідуть на дансинг. З’являється Бред, і герой йде з нею. Всі звуть її леді Ешлі, вона була сестрою на фронті, потім вийшла заміж за графа, любить героя, але не може зберігати йому вірність. Джейк Барнс плаче вночі, думаючи про неї; працює він в редакції і любить свою роботу.

Брет зі своїм новим нареченим-шотландцем Майклом Кемпбелл збираються

виїхати в Сан-Себастьян. До герою приїжджає друг Біл Гортон з Будапешта, тепер друзі всі разом нарешті вирішуються виїхати до Іспанії на час фієсти.

Оглядають пам’ятки міста (собор, старовинний замок). Ловлять форель на річці Іраті; баски пригощають їх вином з хутра. У Памплоні почалася корида. Aficionado – той, хто пристрасно захоплюється боєм биків. Починається день св. Ферміна – місцевий престольне свято (6 липня). Вечорами пасео – гуляння. Фієста триває протягом 7 діб. Юний матадор Педро Ромеро – герой дня. Брет зачарована ним. Роберт Кон ревнує, а Брет ненавидить його за те, що він так страждає.

Черногубий бик № 118 задавив однієї людини Вісенте Геронеса. Кон їде, сильно побивши П. Ромеро. Змагання трьох матадорів: Больмонте, який працює поряд з биком; Марсьял, Ромеро – перевершив усіх. Брет їде з ним. Фієста скінчилася.

На прохання Брет герой їде в Мадрид. У ресторані готелю вони їдять і п’ють вино.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Всі ви – втрачене покоління

Categories: Твори з української літератури

Links