Владимир у боротьбі з Ярополком

І прийшов Володимир до Києва з більшим військом, а Ярополк не зміг вийти йому назустріч і зачинився в Києві зі своїми людьми й із Блудом. Владимир же послав до Блуду – воєводі Ярополка – із брехливими словами: “Будь мені іншому! Якщо вб’ю брата мого, то буду почитати тебе як батька й честь більшу одержиш від мене; не я адже почав убивати братів, але він. Я ж, убоявшись цього, виступив проти нього”. І ськазав Блуд послам Володимира: “Буду з тобою в любові й дружбі”.

Блуд зрадив князя свого. Засів Блуд в облогу разом з Ярополком,

а сам, обманюючи його, часто посилав до Володимира із закликом іти приступом на місто, замишляючи в цей час убити Ярополка, тому що побоюючись городян, відкрите його вбити він не міг. Сам же Блуд не міг ніяк погубити його й придумав хитрість. Ськазав Блуд Ярополку: “Кияни посилають до Володимира, говорячи йому: “Переступай до міста, зрадимо-де тобі Ярополка”. Біжи ж з міста”.

І послухався його Ярополк, вибіг з Києва й зачинився в Рідні в устя ріки Росі, а Володимир увійшов у Київ і осадив Ярополка в Рідні. І був там жорстокий голод, так що ходить приказка й до наших днів: “Лихо як у Рідні”. І ськазав Блуд

Ярополку: “Бачиш, ськільки воїнів у брата твого? Нам їх не перемогти. Місти мир із братом своїм”. І ськазав Ярополк: “Нехай так!” І послав Блуд до Володимира зі словами: ” Збулася-Де думка твоя, приведу-де до тебе Ярополка: приготуйся вбити його”. І говорив Блуд Ярополку: “Піди до брата своєму й ськажи йому: “Що ти мені не даси, то я й прийму”. Ярополк пішов, а Варяжко говорив йому: “Не ходи, князь, уб’ють тебе; біжи до печенігів і приведеш воїнів”, і не послухався його Ярополк.

Прийшов Ярополк до Володимира; коли ж входив у двері, два варяги підняли його мечами під пазуху. Блуд же зачинив двері й не дав увійти за ним своїм. Так убитий був Ярополк. Варяжко ж, побачивши, що Ярополк убитий, біг до печенігів і часто воював з печенігами проти Володимира, із працею залучив його Володимира на свою сторону, давши йому клятвена обіцянка.

(“Повість минулих літ”)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Владимир у боротьбі з Ярополком

Categories: Нові твори

Links