“Відгук про Дика Сенда”

У книзі відомого своїми пригодницькими романами французького письменника Жуля Верна “П’ятнадцятирічний капітан” автор розповів про досить незвичайні пригоди Дика Сенда та його друзів, що відбувалися у відкритому океані і тропічних африканських нетрях. Герої роману під час своїх пригод пройшли довгий і неймовірно важкий шлях, який почався з берегів Нової Зеландії і закінчився на узбережжі Каліфорнії. В цих пригодах юний капітан зміг проявити найкращі риси свого характеру. Невеличкій команді Дика Сенда прийшлося переборювати на

цьому шляху і океанські простори, і непривітливі африканські джунглі, і протистояти диким племенам людожерів та лютим хижакам. Усі, хто волею долі опинився поряд с п’ятнадцятирічним капітаном, хто доручив йому свою долю, своє життя, у буденному житті не були досвідченими мандрівниками чи професійними моряками, але це не завадило їм протистояти усім нещастям, які зустрічалися на їхньому шляху до порятунку. І коли місіс Уелдон зі своїм п’ятирічним сином опинилися в біді, їм ні на кого було розраховувати, окрім п’ятнадцятирічного юнака Дика Сенда, який був молодшим матросом на шхуні її чоловіка. І Дик
це добре розумів. Тому після загибелі екіпажа судна йому довелося узяти керування “Пілігримом” у свої руки і покласти на себе відповідальність за життя місіс Уелдон, її сина та п’ятьох негрів, яких врятувала команда шхуни.

Дик Сенд залишився лідером своєї невеличкої команди і після того, як “Пілігрим” розбився об рифи, а його пасажири потрапили в нетрі тропічної Африки. Після цього на їхню долю випало чимало іспитів, але важче за всіх було юному Дику Сенду, тому що від його рішень, від його дій цілком залежали життя і доля тих, хто знаходився рядом з п’ятнадцятирічним капітаном, тих, хто йому цілком і повністю йому довірився. І дуже радує те, що хлопець виправдав їх сподівання.

Дік Сенд був надзвичайно розвинутим хлопцем. Як пише про нього Жуль Верн, хлопець “був уже майже чоловіком у ту пору, коли його однолітки ще залишалися дітьми”. Юнак виріс у дитячому будинку і не знав своїх батьків, але ще в дитинстві він вирішив самотужки вибитися в люди.

“Важка робота моряка вже підготувала його до життєвих битв” і зробила його справжнім чоловіком. Письменник каже, що “у нього було обличчя людини не тільки сильної, але і відважної”. Але по-справжньому відважна людина завжди спочатку думає, а вже потім діє. Так само у любих випадках чинив і Дик Сенд. Під час пригод у морі та на суші йому багато про що довелося думати і багато чого вирішувати. У багатьох випадках хлопцеві не доставало знань та життєвого опиту, але тоді він покладався на свою інтуїцію, яка майже ніколи хлопця не підводила. Саме завдяки природній кмітливості, , спостережливості та наполегливості хлопцю вдалося врешті-решт врятуватися самому та зберегти у цілості усю сою невеличку команду. Та навіть через декілька років, коли Дик вже отримає диплом справжнього капітана, його все ще будуть мучити докори і сумніви: “Якби на борту “Пілігрима” я знав усе те, що має знати справжній моряк, скількох нещасть вдалося б уникнути!”. Але саме в тому і полягає заслуга хлопця, що він, не маючи ні досвіду, ні достатніх знань, з честю впорався з покладеними на нього долею обов’язками капітана і зберіг свою команду, незважаючи на всі випробовування, з мінімальними втратами. Не жаль, на святі в будинку Джеймса Уелдона, де зібралися вцілілі пасажири “Пілігрима” разом зі своїм капітаном, не було старої служниці і вірного Дінго.

Сам юний капітан навіть не підозрював, що “зробив щось таке, що називають блискучими подвигами”. Його мужність, рішучість і твердість зробили з хлопця справжнього героя. Працьовитість і ретельність допомогли йому отримати необхідні знання і диплом капітана, а разом з цим і повагу людей. Але за своїм характером Дик завжди залишався простим і скромним хлопцем, який тільки починав життєвий шлях справжнього капітана, прийнявши під своє командування один з кораблів Джеймса Уелдона.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Відгук про Дика Сенда”