Видатний російський байкар Крилов

Народився 1769 р. в Москві у сім’ї бідного армійською офіцера. На десятому році життя Іван залишився без батька. Після смерті батька, який залишив у спадок солдатську скриньку з книгами, він жив із мамою в глибоких нестатках. Життя Крилова склалося так, що йому не довелося навчатися в школі, але він самостійно вивчав мови, математику, багато читаві мама Івана, хоча й не знала грамоти, але всіляко заохочувала сина до навчання. Завдяки наполегливій праці Крилов став високоосвіченою для свого часу людиною, О. Пушкін дивувався широким знанням Крилова.

Юні

роки. (Бідність змушує Крилова ще юнаком піти на службу. За своє життя йому довелося бути і підканцеляристом, і домашнім вчителем, і особистим секретарем у маєтку князя Голіцина. Переїхавши до Петербурга, Крилов ступив на службу до Імператорської публічної бібліотеки, де пропрацював майже тридцять років.

Творчі пошуки І. Крилова. Література вабила І. Крилова з юних літ. Спочатку він пробував себе як драматург, писав сатиричні статті в журнали. З 1805 р. входить у літературу як творець російської байки.

Літературна слава. Байка принесла Крилову всенародну любов та славу. За своє життя він написав

близько 200 байок, видав дев’ять своїх збірок у Росії. Байки Крилова перекладено на багато мов світу. 1825 р. у Парижі вийшло повне видання його байок російською і французькою мовами. Книги Крилова видавалися у Росії великими накладами, що на той час було небувалим явищем у Росії. Крилов був незрівнянним читцем. Зали, де виступав байкар, були завжди переповнені. На схилі років Крилов здобув загальну повагу і любов багатьох відомих людей того часу. Після смерті Крилова (помер він 1844 р.) у Петербурзі на народні гроші поставили пам’ятник, де байкаря зображено в оточенні героїв його байок.

І. Крилов і Україна. 1797-1801 рр. І. Крилов побував в Україні. Його захоплювали українські краєвиди, народні пісні, Історія козацтва. Ще за життя байкаря його творчість високо оцінили Т. Шевченко, Є. Гребінка. Його байки добре знали І. Франко, М. Старицький, Л. Глібов. Серед перекладачів творів І. Крилова українською мовою були П. Тичина, М. Рильський, М. Стельмах та інші.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Видатний російський байкар Крилов