Великий шолом

Четверо гравців грають у “гвинт” три рази на тиждень: Євпраксія Василівна з братом Прокопієм Васильовичем проти маслено кова і Якова Івановича. Яків Іванович і Масленніков вдосконалення солютно не підходять один одному як партнери: сухенький дідок Яків Іванович надзвичайно обережний і педантичний, ніколи не ризикує на відміну від гарячого і захоплюється Масленнікова. Вечори за грою проходять на рідкість одноманітно, гравці полнос ма поглинені картами, самий жвава розмова, яка заходить між ними, – обмін зауваженнями про гарну погоду.

“Карти вже давно втратили в їх очах значення бездушною мате рії, і кожна масть, а в масті кожна карта окремо, була строго індивідуальна і жила своїм відособленим життям”. Впро чим, одного разу мірне протягом життя гравців порушується: Мас дженнях зникає на два тижні. Після повернення він повідомляє, що його син арештований і відправлений до Петербурга. Решта дивуючи ються, так як раніше нікого не цікавило, чи є у маслено кова діти. У четвер, 26 листопада, гра складається незвичайно: Мас леннікову надзвичайно щастить. І в кінці кінців він оголошує “великий шолом”, зіграти який він пристрасно мріяв довгий час.

Простягнувши руку за прикупом, Масленніков несподівано па дає на підлогу і вмирає від паралічу серця. Інші троє потре сени те, що трапилося, вони навіть не знають, куди повідомити про смерть свого приятеля. Яків Іванович розгублено запитує, де ж тепер шукати четвертого партнера для гри. Господиня дому, заня тая своїми думками, несподівано цікавиться, де проживає сам Яків Іванович.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Великий шолом

Categories: Твори з української літератури

Links