“Українські народні інструменти”

Часто можна почути про те, що українців називають однією з найбільш музичних націй у світі. Ні для кого не секрет, що коли українці збираються разом в колектив, вони дуже часто співають дуже гарні пісні, танцюють, водять хороводи. За таких обставин навряд чи варто дивуватися тому, що в українців виникли і свої національні музичні народні інструменти. Офіційного переліку таких інструментів в природі не існує, але найчастіше до них відносять бандуру, трембіту, торбан, цимбали і кобзу. Кожен з цих інструментів по-своєму цікавий і заслуговує окремої

розповіді.

Кобза – це струнний інструмент, що складається з довгого грифу і овального корпусу. Існує кілька варіацій кобз, але кожна з них має неістотні відмінності від інших. Струн на кобзі може бути різна кількість, найменше їх значення дорівнює чотирьом парним струнам. Звучання кобзи дуже приємне, об’ємне. Щоб добре грати на цьому інструменті, необхідно бути спритним і вмілим. Примітно, що саме кобза є найбільш відомим народним інструментом України завдяки тому, що Тарас Шевченко назвався кобзарем і видав однойменну поетичну збірку.

Бандура – це музичний інструмент овальної форми зі струнами

та короткою шийкою. У сучасності бандура має близько 60 струн, але її давніші аналоги мали менше струн, близько 20. Музично бандура має достатньо незвичайний тембр, який властивий лише цьому інструменту. Також її звучання досить часто описують як яскраве і повне. На бандурі грають за допомогою пальців, при цьому пальці обов’язково треба захищати наперстками. Є кілька версій походження бандури, однією з найбільш популярних їх них є та, що бандура походить від кобзи. Практично повторює бандуру інший музичний інструмент нашого народу – торбан. Відмінністю його є те, що він більш складний, має більше струн, а через це завжди вважався таким, що призначений тільки для великих майстрів.

Трембіта – це мундштучний і духовий музичний інструмент. Конструкція трембіти досить складна, цей музичний інструмент складається з дерев’яної труби діаметром в 30 міліметрів і довжиною в 4 метри. На вузьке закінчення трембіти зазвичай встановлюється металеве або рогове дульце, надалі від нього залежить висота музичного ряду. Цікавою особливістю трембіти є те, що вона виготовляється виключно з тих дерев, в які била блискавка. Цей музичний інструмент найчастіше використовувався на Гуцульщині.

Одночасно струнним і ударним інструментом є цимбали. Конструкція їх незвичайна – на деку натягуються струни, по закінченнях яких музикант б’є двома невеликими паличками і тим самим створює звучання. Звук при цьому виходить дійсно зачаровуючим.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Українські народні інструменти”