Твір за картиною Пікассо “Жінка в білому”

Великий художник двадцятого століття Пабло Пікассо пройшов величезний творчий шлях. Його першим наставником у мистецтві був батько, вчитель малювання й майстер декоративних розписів.

Пікассо почав малювати дуже рано, у чотирнадцять років. Бездоганно володіючи прийомами академічного малюнка, він блискуче склав іспити в Барселонську школу вишуканих мистецтв, але дуже скоро покинув її, як і Мадридську академію мистецтв.

У 1900 році Пабло Пікассо приїздить до Парижа. Тут склався його власний стиль. У творчості майстра спостерігається

злиття імпресіонізму у французькому дусі та мистецтва іспанських класиків. Картина “Жінка в білому” була написана Пабло Пікассо в середині 1910-х років, коли після довгого захоплення кубізмом художник знову звертається до фігуративного живопису.

На цьому полотні Пікассо зобразив свою дружину, російську балерину Ольгу Хохлову, в образі древньої гречанки. Обличчя жінки освітлене. Погляд великих темних очей замислений, серйозний. Довге хвилясте волосся, зібране в пучечок, кінці якого спущені на плечі. Жінка в білому вбранні наче на хвилинку присіла відпочити від буденщини, на що вказують складені руки, спокійна

постать. Небагатьма фарбами майстер пензля зумів передати чарівність і одухотвореність жінки.

Символічним, мабуть, є й обрання білого одягу жителів Древньої Греції. Цим художник хоче підкреслити нерозривність зв’язку поколінь і віковічної жіночої краси.

Картини Пабло Пікассо вражають не тільки поєднанням гротеску з сарказмом, гордого жебрацтва й ницості багатства, а й глибоким ліризмом, духом античної гармонії й спокою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Твір за картиною Пікассо “Жінка в білому”

Categories: Твори-мініатюри

Links