Твір-роздум за прислів’ям. 6 клас. “Чого собі не побажаєш не роби й іншим”

Мудрість нашого народу нескінчена, і найбільш яскраво вона відображається у прислів’ях, які складалися та накопичувалися багатьма поколіннями наших предків. Одне з добре відомих усім нам прислів’їв – це “Чого собі не побажаєш, не роби й іншим”. І я повністю згоден з думкою, яка вкладена у це прислів’я і повністю підтримую її.
Моральні принципи суспільства добре відомі кожній людині і справжній повноцінний представник цього суспільства повинен жити, спираючись на ці принципи. Кожен раз, опинившись в тій чи іншій ситуації,

ми повинні вирішувати, як нам найбільш вірно вдіяти. Причому приймати такі рішення кожна людина змушена з самого дитинства. Це й рішення дати чи не дати іграшку іншій дитині, і сказати чи ні своїм батькам про отриману погану оцінку, і більш серйозні питання, які виникають вже у дорослому житті людини.
Нажаль, сьогодні мораль суспільства декілька порушена невірним ставленням до оточуючих людей, невірною оцінкою вчинків іншим та особистих дій. І саме тому сьогодні як ніколи треба спиратися на народну мудрість, згадуючи добре відомі з дитинства прислів’я.
Незважаючи на виховання і обставини, в яких росла
людина, усім добре відомо, що добро є найяскравішим виявом щирої духовності людини, а зло – це показник бездуховності та недостатнього виховання. Людей, які розповсюджують бездуховність, іноді називають нелюдами. І це досить вірно, бо вони не можуть бути повноцінними людьми, не можуть бути членами цивілізованого суспільства.
Але є ще одна мудрість, яка доведена життєвим прикладом багатьох поколінь. Якщо людина бажає іншим чогось поганого, бажає зла, це зло обов’язково повернеться до неї. До такого зла можна віднести війні, злочини, зневагу, егоїзм, байдужість тощо.
В український літературі майже кожен твір підіймає питання добра та зла. Найчастіше герої літературних творів опиняються у складній ситуації і перед ними постає складна проблема вибору. І найчастіше усього, ці герої, не зважаючи ні на що, роблять єдиний вірний вибір і не поступаються своїми моральними принципами, які співпадають з моральними принципами суспільства.
Народ – це найсправедливішій суддя і він каже: “Добро довго пам’ятається, а лихо ще довше”, “Не роби іншому того, чого не бажаєш собі”. І я з цим повністю згодний, бо треба бути вищим за самого себе, переступити через власні почуття і знайти сили жити без зла. І чим більше буде таких людей, тим затишніше буде цей світ і тим комфортніше будуть почуватимуть себе в ньому люди.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір-роздум за прислів’ям. 6 клас. “Чого собі не побажаєш не роби й іншим”