Твір-роздум за прислів’ям. 6 клас. “Батькова й материна любов із морського дна рятує”

Серед великої кількості різноманітних проблем, якими переймаються люди на протязі свого багатовікового існування, є одна проблема, яка досить гостро стає перед кожним наступним поколінням. Це проблема взаємовідносин між батьками та дітьми. Будь-яке суспільство у будь-який час, усі минулі і існуючи покоління стикалися з цією проблемою, шукали і знаходили найрізноманітніші шляхи її рішення. Але й справді людьми були знайдені дієві рецепти, дотримуючись яких можна було б направляти стосунки дітей і батьків у найбільш сприятливе русло розуміння

і конструктивної співпраці? Таких рецептів дійсно досить багато, але на мою думку усі вони базуються лише на одному почутті. Порозуміння і злагода батьків та дітей неможливі без взаємної любові.
“Поважай батька і матір своїх” – було сказано в Біблії. Проте ця заповідь не є односторонньою вимогою до дітей, тому що притча з цієї ж книги, яка розповідала про блудного сина, вчила батьків прощати своїх дітей, прощати так, як Батько Небесний прощає людям їхні гріхи. Крім того, Біблія вимагає від батьків постійно піклуватися про своїх дітей и добре їх виховувати, бо саме виховання є запорукою добрих взаємовідносин
батьків і дітей, запорукою того, що в майбутньому діти будуть піклуватися про своїх батьків.
Подібні поради без труда можна знайти і в народній творчості, яка увібрала в себе найкращі настанови багатьох поколінь нашого народу. Це зрозуміло, бо повага до своїх батьків формувалася під впливом поважного ставлення самих батьків до своїх нащадків. Недарма “У доброго батька й донька взірець чеснот, а в лихої матері – донька, як собака”. Крім того, у творах, складених народом, добре проступає взаємозв’язок між поколіннями, бо мудрість життя наших предків передається із покоління в покоління, від діда до батька, від батька до сина. Так завжди було, так буде ще багато поколінь попереду.
Та й українська література має багато прикладів добрих стосунків між дітьми та їх батьками. І знову ж, ці стосунки покладаються на любов і взаємоповагу між найближчими людьми. Одним з найяскравіших прикладів таких взаємовідносин є новела М. Коцюбинського “Що записано в книгу життя”. Страшну, але сповнену надією історію пише автор, переконуючи нас, що немає нічого прекраснішого й більшого в житті людини, ніж роки дитинства в серед люблячих батьків, а найідеальнішою є картина, коли в тиші рідного дома старенькі батьки бавляться з онуками. І все це людина може отримати завдяки взаємній любові, що записана в книгу життя.
Важкими і багатими на непорозуміння між різними поколіннями були усі часи існування людства, існування нашого народу, але незважаючи ні на що, увесь час дбайливо зберігався ідеал любові, гармонії і поваги між дітьми та батьками. Про це свідчать літературні та мистецькі твори, про це свідчать приклади з реального життя, про це свідчить вікова народна мудрість, про це свідчать приказки і прислів’я, а одним з найяскравіших серед них є прислів’я “Батькова й материна любов із морського дна рятує”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.67 out of 5)

Твір-роздум за прислів’ям. 6 клас. “Батькова й материна любов із морського дна рятує”