Твір-роздум про кохання

Як людина, повна енергії, сили і завзяття, П. Тичина (романтик за своїми переконаннями), жив під безліччю вражень, переживань, уявлень. Часто натхнення приносило як радісні, так і сумні рядки, часто не зрозумілі пересічному читачеві. Поезія “О люба Інно..” – результат внутрішнього розладу, порожнечі після розриву з коханою.

З біографи письменника мн знаємо, що в ранній юності він закохався одночасно удвох сестер, двох красунь з родини Коновалів, які мешкали у Чернігові, – Поліну та Інну. Охоплений інтимними переживаннями, поет все

ж надавав перевагу Поліні, але та не відповідала йому взаємністю, Нероздїлене Кохання стало великим потрясінням. V душі поета злилися воєдино радощі й туга особистого життя. І, можливо, саме в цей момент він побачив дівчину, як а нагадала йому Поліну. Зустріч викликала спогади, що потім лягли на папері в образах. Таких образів три. Перший – ліричне “я” поета. Одним коротким словом автор характеризує стан своєї душі – “самк Інші два образи – Вікно і Сніги. Як розуміти сутність образів, переданих називними реченнями?

З поняттям “вікно” пов’язаний цілий ряд асоціацій. Вікно – проєм у будівлі,

через який до хати потрапляє світло; засіб єднання людини зі світом; образ, що асоціюється з розлукою (проводжаючи когось, ми дивимося у вікно). Сніги”- (слово образ повторюється у першій строфі аж чотири рази) – це символ холоду”‘ на душі, викликаного нещасливим коханням. Привертають увагу і викликають невні асоціації неологізми, використані автором з метою якомога точніше передати чистоту, неповторність, щирість першого кохання: дитинно, злотоцїнно. Питальне речення – Любив? – дещо насторожує. Можливо, не було справжнім, існувало лише у мріях? Як і все на світі, кохання поета швидкоплинно минуло і знову “сніги, сніги, сніги…”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Твір-роздум про кохання

Categories: Нові твори

Links