Твір-роздум “Чому Лаврін і Мелашка стали сварливими, дріб’язковими?”

Особисто я читала вже досить багато творів, у яких описується життя українських людей, але слід зазначити, що “К. с.” І. Нечуя-Левицького є одним із найкращих. Адже саме у цій повісті побут селян змальовано до найменших деталей : від опису посуду до проблем щодення, під впливом яких змінюється характер одних із головних персонажів – Лавріна і його дружини Мелашки. На мою думку, перетворення молодят із м’яких та доброзичливих людей на сварливих і дріб’язкових спричинили зміни у соціальному житті селян і побутові сварки.
Я вважаю,

що автор з великою майстерністю показав життя селян після реформи 1861 року, викривши причини непорозумінь на прикладі сім’ї Кайдашів. У деяких епізодах ясно видно, що головним для людей на той час була власність і земля, за яку між собою ворогували навіть члени родини. На початку твору Лаврін і Мелашка були закоханими, добрими та щирими, а вже далі ми бачимо їх як сварливих егоїстів, які ладні продати власну матір заради часточки землі. Це робить їх ще більш дріб’язковими і жалюгідними, ніж стара Кайдашиха, що також все життя прагнула бути багатійкою і була розчарована, коли Лаврін привів до хати Мелашку,
котра була з убогої родини. Свекруха одразу її не злюбила, це зачіпляє ще одну соціальну проблему : багатства і бідності. Адже багатії завжди знущалися та не долюблювали нужденних селян.
На мою думку є ще кілька побутових причин зміни особистостей Мелашки і Лавріна. На сам перед це постійні сімейні скандали Кайдашів то між Мотрею і свекрухою, то між нею та Мелашкою, то між трьома одразу. Такі взаємовідносини у сім’ї терпіти не можливо, тож молодята й стали таки ми ж сваркими, як їх родичі. Лаврін, той молодий, зажди усміхнений і сонячний парубок, наслідуючи старшого брата геть перетворився на другого Карпа, став втягуватись у чвари, нечемно поводити себе з сусідами.. Грубість та егоїзм були все більше й більше помітними. Мені здається, що І. Нечуй-Левицький дуже правдиво змалював картини життя тогочасних селян, і в цьому є дещо пізнавальне й навчальне для нас, людей сьогодення.
Отже, Мелашка та Лаврін стали такими сварливими та дріб’яковими через побутові проблеми і соціальні зміни у суспільстві.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір-роздум “Чому Лаврін і Мелашка стали сварливими, дріб’язковими?”