Твір на тему; Риси характеру Тетяни і Онєгіна

Твір з російської літератури за романом А. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін” Одними з найяскравіших фрагментів роману Олександра Сергійовича Пушкіна “Євгеній Онєгін” є листи Тетяни і Онєгіна. Ці листи прекрасні, в них, поет висловив цілковиту свободу свого вірша. Тетяна, Юна панянка, писала свої листи всупереч моральним заборонам. У своїх листах вона висловила всю силу своїх почуттів до Онєгіну: “Я вам пишу – чи не доволі? Що я можу ще сказати? Тепер, я знаю, в вашій волі Мене презирством покарати… “. Тетяна перше відкриває свої

почуття і це дуже сміливий вчинок з її боку. Тетяна щиро вважає, що її почуття взаємно і пише: “Інший! .. Ні, нікому серцем полюбила Лише тебе навіки я! “. У цих рядках, а також у наступних, вона чесно, без сорому, показує своє щире почуття, яке рветься назовні:

“Ти уяви: я тут одна,
Ніхто мене не розуміє,
Розум мій кінчається,
І мовчки гинути я повинна “.
У той же час, Тетяна трохи соромиться такого свого відвертого визнання: “Кінчаю! Страшно перечитати…
Соромом і страхом завмираю…
Але мені порукою ваша честь,
І сміливо їй себе довіряю… “.

Соромлячись вираження свого почуття,

Тетяна залишає все як є, нічого не виправляє, не викреслює. Чесність і прямота властиві героїні роману – Тетяні Ларіної. Євген Онєгін постає перед нами зовсім різним людиною на початку і в кінці роману. Ставши старше, вже змінився Онєгін, також, як і колись Тетяна, забуваючи про закони моральності пише вже заміжній жінці:

“Передбачаю все: вас образить
Сумною таємниці пояснення.
Яким презирством
Ваш погляд, гордий повсякчас!..”.

У цих рядках, Євгеній Онєгін, показує своє почуття. І це почуття не юного легковажного юнака, а почуття вже зрілої людини. Онєгін робить своє визнання Тетяни і нічого не вимагає, не просить натомість:

“Ні, щохвилини бачити вас,
Ходити вслід за Вами,
Посмішку вуст, погляд Л
овіть закоханими очима… “.

Тепер, багато зрозумівши і усвідомивши, Онєгін знаходить в повній мірі прекрасне почуття любов:

“Але так і бути: я сам собі
Не встою більш;
Все вирішено: я в вашій волі
І віддаюся моїй долі “.

Ці рядки дуже схожі на рядки, написані юної Тетяною, яка віддалася колись “волі” Онєгіна. Листи Онєгіна і Тетяни – це вираз складного життєвого шляху, по якому доводиться йти головним героям роману для того, щоб знайти і зрозуміти свої почуття.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Твір на тему; Риси характеру Тетяни і Онєгіна

Categories: Твори з української літератури

Links