Твір-біографічний опис: Віталій Володимирович Кличко

Віталій Володимирович Кличко народився 19 липня 1971 року, в селі Віловодське, Киргизія. В 1995 році Віталій закінчив Переяслав-Хмельницький педагогічний інститут, далі вчився в аспірантурі Національного університету фізичної культури і спорту України, захистив кандидатську дисертацію по темі: “Бокс: теорія і методика спортивного відбору” в Національному університеті фізичного виховання і спорту України в лютому 2000 року. Відомий, як український боксер суперважкої вагової категорії, шестикратний володар титулів чемпіона світу за версіями

різних організацій по кікбоксингу (чотири рази серед професіоналів і двічі серед любителів), триразовий чемпіон України по боксу серед любителів, чемпіон світу з боксу серед професіоналів за версією ВО (1999-2000) і АУВС (2004-2005 ). У листопаді 2005 року Віталій заявив про завершення спортивної кар’єри, а в 2007 – про її відновлення. Він займається політикою, очолює фракцію “Блок Віталія Кличка” в Київраді.

Віталій – старший брат професійного боксера Володимира Кличко, який також завойовував титули чемпіона світу з боксу, і виступав в деяких боях проти боксерів, які були і суперниками Віталія на рингу.

Професійну кар’єру Віталій почав в 1996 році. У 1999-му році, в своєму 25-му професійному бою, завоював титул чемпіона світу за версією ^УВО. Програв його наступного року Крису Берду. У 2004 році, перемігши, отримав вакантний титул чемпіона світу за версією ВС, який тримав до заяви про закінчення спортивної кар’єри в 2005 році. Віталій Клічко пішов з великого спорту, володіючи титулом почесного чемпіона УВС. “У 2007 році спортивна кар’єра Віталія Кличко поновилася. У січні було оголошено про підготовку бою з Олегом Маскаєвим. Звання почесного чемпіона УВС дає право на позачерговий бій проти поточного володаря чемпіонського поясу. Проте виникла проблема з обов’язковим претендентом на чемпіонський бій Сзмюзлем Питером. В результаті виниклих розбіжностей сторони не змогли погоджувати порядок проведення бою. На 22 вересня 2007 року був призначений бій проти Джамиля Макклайна – перший після відновлення кар’єри. Але 8 вересня, під час підготовки до нього, Віталій отримав травму спини, і був терміново прооперований, після чого бій був скасований.

У березні 2008 року Віталій Кличко заявив, що зустрінеться з переможцем бою чемпіона світу за версією УВС росіянином Олегом Маскаєвим, який ииступав проти боксера з Нигерии Сзмюзлем Питером. Переможцем і новим чемпіоном УВС став Пітер, і Віталій має намір з ним зустрітися в липні-вере-гні 2008 р. З жовтня 2006 року Віталій працює Радником Президента України, є депутатом Київської міської ради з квітня 2006 року (від Блоку Віталія Кличка ІІора-ПРП), членом фракції “Блок Віталія Кличка”, членом постійної комисии по питаннях місцевого самоврядування, регіональних і міжнародних зв’язків; членом правління Добродійного фонду “Фонд братів Кличко” (з серпня 2003 року); членом НОК України (з червня 2005 року); засновником члена правління Міжнародного фонду сприяння розвитку спорту “Спорт XXІ століття” ( з липня 1998 року). На виборах мера міста Києва 2006 року Віталій Кличко зайняв друге місце. Є кандидатом на пост мера 2008 року.

Віталій Володіміровіч Кличко має наступні нагороди:

Орден “За заслуги” ІІІ ст. ( вручений в жовтні 1999 року). Орден “За мужність” І ст. (вручений в квітні 2004 року). Герою України (з врученням ордена Держави, вручений 31 грудня 2004 р.) Державний службовець 5 рангу (з лютого 2007 року).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Твір-біографічний опис: Віталій Володимирович Кличко