Тема: Українські писанки. Основна думка твору: писанки – давнє українське обрядове мистецтво

Знамениті у всьому світі українські писанки беруть свій початок від прадавніх вірувань нашого народу. Найперше яйце – за легендою – мало всередині не жовток з ділком, а зародок цілого світу. Розмальовані яйця-писанки присвячувалися сонцеві й весні, а розписували їх напередодні свята Пасхи. 8 тієї хвилини, коли на яйце наносився орнамент, воно переставало вути простим яйцем, а ставало свитою писанкою. Бо ж були ці орнаменти не простими малюнками, а таємничими знаками, пов’язаними з магічними обрядами. Шкода, що сьогодні ми вже розучилися

“читати” писанки і навіть не здогадуємося, про що нам може розповісти той чи інший малюнок. А писанки ж були вірними помічниками й аахисниками наших предків. Писанки, до речі, не можка Суло писати в той час, коли ти з кимось посварився чи був у гніві, вдже писанка – символ добра і сонця.

Про писанки складено багато легенд. Ось одна з них. “Коли Христа вели на муки, Магір Божа писала вночі писанки. Виходили вони дуже гарні. Як писала, котились з очей сльози: котра слізка на писанку капнула, там учинилася цяточка. Тому й кладуть писанкар-ки на писанки ці цяточки”. Якщо за часів язичництва писанки писалися до свята Весни, то з приходом християнства вони стали символом Великодня, свята воскресіння Ісуса Христа. Сьогодні наші матері, бабусі та сестри саме до цього дня розписують писанки. Дарувати писанку означає бажати щастя, здоров’я, доброї вдачі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Тема: Українські писанки. Основна думка твору: писанки – давнє українське обрядове мистецтво

Categories: Шкільні твори

Links