Тема твору З чого починається батьківщина

День у день, ось уже вісім років, мене проводжає до школи і зустрічає після занять бабуся. Звуть її Анастасія Леонтіївна. Це мати мого батька. До виходу на пенсію вона працювала вихователькою в дитячому садку. Бабуся вміє малювати, ліпити з пластиліну, а ще вона вишивати: шиє, вишиває. Як каже моя матуся, на Анастасії Леонтіївні тримається наш будинок. А готує обід – пальчики оближеш! Моїх друзів-восьмикласників вже давно ніхто в школу не проводжає і тим більше не зустрічає зі школи. Одного разу хтось з однокласників кинув на мою адресу: “Мамин

синок!” Я не образився, але виправив: “Бабусин онук”. Мені з бабусею цікаво. Поки ми йдемо в школу або повертаємося додому, вона розповідає новини; почуті по радіо або прочитані в газеті, згадує курйозні історії з життя нашої сім’ї і своєї. Отже, ми з бабусею друзі.

Так само дбайливо, любовно, бабуся опікується моїми батьками. “І що ми, діти? – Жартує батько. – Не мало тобі турбот з нашим Дмитриком? “” Якщо це і турботи, то приємні! “, – Зазвичай відповідає бабуся. Одного разу після обіду зарядив сильний дощ, а мати, як на зло, пішла на роботу без парасольки. Бабуся бідкалася: як же

Аллочка (моя мати) добереться додому! Дивлюся – бабуся почала збиратися. На моє запитання, куди можна йти в таку погоду, пояснила: “Піду зустрічати Аллочка і прихоплю для неї парасолька…”

Якось я вийшов зі школи і не побачив на звичному місці свою бабусю. Трошки почекавши, я відправився додому. Там я дізнався сумну новину: бабусю забрала з серцевим нападом “швидка”. Ми по черзі чергували в палаті у бабусі, а батько, який ніколи яєчні собі не підсмажить, раптом спеціально для бабусі приготував якесь особливе яблучне пюре. Рецепт вичитав у календарі “Здоров’я”. “Кажуть, людям з хворим серцем яблука корисні”, – пояснив він бабусі. Минув час, бабусю виписали, і ось ми знову йдемо з нею звичайним маршрутом. “Як добре, Діма, що у нас така дружна сім’я. Будь-яке лихо подолаємо разом, – сказала бабуся. – Якби всі родини були такими міцними, у нас була б країна щасливих людей. Тепер ти зрозумів, Діма, з чого починається Батьківщина? З міцної сім’ї, де кожен турбується одне про одного “.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Тема твору З чого починається батьківщина