Стійкий Олов’яний Солдатик – характеристика літературного героя

СТІЙКИЙ ОЛОВ’ЯНИЙ солдатиків (дат. Den Standhaftige tinsoldat) – герой казки Х. К. Андерсена “Стійкий олов’яний солдатик” (1838), символ незламного мужності й завзятості. Його доля описана коротко, але вона сповнена подій, хоча і неправдоподібних, але переконливих в цьому чарівному світі, де в складному єдності співіснують люди, звірі та іграшки. Він – один з двадцяти п’яти іграшкових солдатиків, “рідних братів по матері – старої олов’яної ложці”, яких подарували на день народження маленькому хлопчикові. Від своїх братів С. О. С.

відрізнявся тим, що був одноногим (не вистачило олова), але стояв на своїй одній нозі надійно і міцно.

У іграшковому світі дитячої, куди потрапили солдатики, було багато гарного, але найбільше героя привернула паперова Танцівниця, теж стояла на одній ніжці, – другу вона підняла так високо, що солдатик її не побачив і вирішив, що вони з танцівницею товариші по нещастю. Звичайно, він тільки мріяти міг, що така красуня всерйоз зверне на нього увагу. Але сталося так, що доля С. О. С. склалася на рідкість дивно. Він – натура, по-солдатському і, так би мовити, по-оловянскі проста, проте не по-іграшковому чинна і делікатна

– прожив коротеньку і дивне життя.

Окремі подробиці його зіткнення із зовнішнім світом, куди він потрапив, вивалившись з вікна, фантасмагоричні: чого варта, наприклад, щур, що вимагала паспорт у пропливав на човнику з газетного паперу солдатика. Вдало минувши зіткнення з щуром, він цілком опинився у владі водної стихії (з потічка потрапив в річку) і навіть, подібно біблійному Йони, опинився в утробі, правда, не кита, а невідомою риби, з якої знову був видворений у свою стару дитячу, до тих же дітям і іграшок. Але його доля, незважаючи на свою визначність, не склалася із самого початку, з тієї самої відсутньої ноги. Ця історія закінчилася погано. Хтось із хлопців жбурнув його в камін, і він перетворився на маленький шматочок олова. Розплавився до самого серця. І все ж історія закінчилася добре – що увірвався в кімнату вітер жбурнув в піч і маленьку паперову танцівницю. Так вони загинули разом.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Стійкий Олов’яний Солдатик – характеристика літературного героя

Categories: Твори з української літератури

Links