Спасибі, мамо, за життя

Велика і чарівна країна, яка зветься Дитинством. І дарує нам в тій країні тепло й ласку найдорожча в світі людина – Мати. Це вона береже, пестить, ростить своє дитя.

В усній народній творчості є багато легенд про матерів. Одна з них розповідає про те, як троє братів будували фортецю і ніяк не могли її скінчити.

Аж ось вищий голос їм сказав, що в стіну треба замурувати того, хто перший принесе їм сніданок наступного дня. Старші брати попередили своїх дружин, а молодший нічого не сказав. Наступного дня мати збиралася нести сніданок. Але дружина

найменшого брата зупинила її, віддала немовля й пішла сама.

Обняв найменший брат свою дружину й віддав каменярам. Та почала просити, аби їй залишили два віконечка: одне для грудей, щоб годувати маля, поки воно підросте, а друге для очей, щоб бачити його. Так жила вона рік, поки вигодувала немовля, а потім скам’яніла. Мати нічого не пошкодує для своєї дитини.

Навіть дорослі діти залишаються для матерів дітьми. А мати, виконавши свій святий обов’язок, йде у небуття. Батьки й онуки в поезії “Мати” Б. Олійника надзвичайно важко переживають розставання з матір’ю і бабусею.

Вона відходить від них

спокійно, із почуттям виконаного обов’язку, бо віддала дітям і онукам все, що могла:

Вона посміхнулась, красива і сива, як доля,

Махнула рукою – злетіли увись рушники.

“Лишайтесь щасливі”, –

І стала замисленим полем.

На цілу планету, на всі покоління й віки.

У поезії Б. Олійника “Ялинка” ліричний герой відчуває нагребу власного духовного очищення. Тому він повертається до матері, у світ свого дитинства: “І ми вертаєм… у вічну казку… до матерів”.

Материнській любові й печалі, відданості й величі присвятив свій вірш “Пісня про рушник” А. Малишко. За допомогою виразних поетичних деталей поет розкрив красу душі матері: “ночей недоспала”, “рушник вишиваний на щастя, на долю дала”, “незрадлива материнська ласкава усмішка”.

Мамині руки… Немає, либонь, такого, чого б вони не вміли. А ще її очі… Це погляд щирості, добра, любові. В радощі і печалі вони завжди будуть з нами.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Спасибі, мамо, за життя

Categories: Твори на вільні теми

Links