Сьогодення й майбутнє України

Розмову про Україну в Європі й світовому товаристві, тобто про нашу зовнішню и політику, можна почати з жестів доброї волі, які ми не змогли “вигідно зреалізувати”, – тієї ж ліквідації атомної зброї, яка (ліквідація)ніяк не покращила наше життя.
Недоліком є невизначена політична орієнтація нашої країни. “Росія чи Європа?” – незважаючи на гучні декларації й обіцянки, це питання ніяк не втратило своєї гостроти, і “2003 рік – рік Росії в Україні” – чергове тому підтвердження.
Ще однією серйозною проблемою є ставлення

до “новоспеченого” американського імперіалізму. Культурна, економічна, політична й. нарешті, військова експансія – ось шлях “насильницької демократизації світу” в її новоамериканському варіанті, Падіння Іраку показало безперспективність відкритого й самотнього опору цьому дволикому монстрові. Можливо, всесвітній рух антиглобалістів накреслить форми обстоювання власного курсу кожної держави.
Що ж до нашого статусу в європейському товаристві й можливості вступу до Євросоюзу, то цей статус доволі низький. По-перше, ніхто нас у Європі не чекає. Як кажуть, “менше народу…” По-друге, вкотре

проти нас спрацьовує нерішучість у реформах і намаганні “догодити всім”. Непрозорість економіки, недосконалість законодавства, корумпованість чиновницького апарату відлякують членів іноземних експертних та інвестиційних комісій.
Є й позитивні досягнення. За роки незалежності нас нарешті стали сприймати як окрему державу, а не частину Росії Поволі зростає інтерес до специфіки України, її культури й історії. Діаспора стала повноцінною частиною материкової України й відіграє певну роль у формуванні позитивної світової позиції щодо нашої держави.
Яким я уявляю собі майбутнє України? Якщо ми, українці, не змінимося, – не дуже обнадійливим. Ми самі – головна й принципова перешкода на шляху до власного щастя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Сьогодення й майбутнє України

Categories: Твори з літератури

Links