Скорочено “Аленький квіточка” Аксакова

Старш і середньої купив він подарунки, а молодшої немає. Бачив він квіточки аленькие, а краше чи вони всіх на світі не знав. По шляху додому напали розбійники. Купець утік у ліс (нехай краще звірі розтерзають, чим полон). Ішов по лісі й бачить: палац у вогні, сріблі, золоті. Зайшов у нього, а там усе прибрано, багато. Пішов купець гуляти по садах дивовижним і побачив квіточку аленький, краше якого немає. Зірвав його й у мить з’явилося чудовисько страшне, кошлате

Відпустило воно купця додому, але повинен був відвертати він або дочка його по своїй

волі. Дало чудовисько йому перстень. Купець надяг на правий мізинець і будинку виявився. Розповів усе дочкам

Дочки: “Нехай та дочка виручає батька, для якої він зірвав аленький квіточку”. Молодша дочка надягла перстень на правий мізинець і в мить виявилася в палаці богатом. Добре їй там жилося, але схотілося чудовисько побачити й почути. Погодилося чудовисько, але ледве не погубила його Настенька.

Зуміла-Таки побороти страх свій. І жили далі вони весело й дружно. Але от приснився Настеньке сон, що батько нездоровий

Відпустило її чудовисько в коротку відспустку додому на 3 дні. Потрібно було відвертає

в строк, інакше вмре чудовисько. Сестриці позаздрили, що живе Настенька в багатстві, і перевели вони всі годинники назад і ставні закрили. У потрібну годину защемило серце в Настеньки. Не дочекавшись хвилинки (по домашніх годинниках), повернулася вона в палац

А звір біля квіточки аленького мертвий лежав. “Ти встань, пробудися, я люблю тебе, як нареченого свого бажаного!” І перетворилося чудовисько в принца молодого: “Полюбила за душу добру, за любов мою”. (Зачарований він був: зла чарівниця прокляла батька й украла принца ще маленьким).

30 років він був зачарований. І за цей час приїжджало 11 дівиць, але всі тікали. Одружилися вони з Настенькой і жили довго й щасливо.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Скорочено “Аленький квіточка” Аксакова

Categories: Скорочені твори

Links