Сила українського мистецтва

Видатний український педагог О. Сухомлинський порівнював виховання дитини, формування її кращих рис характеру з мармуром, з якого необхідно створити скульптуру. І дуже важливо, який же інструмент буде в руках митця. На мій погляд, виховати в майбутній людині такі риси характеру, як доброта, вміння співпереживати, порядність, вірність, самовідданість допоможуть кращі зразки мистецтва.

Якщо дитину змалечку знайомити з усною народною творчістю, музичними творами Чайковського, Ревуцького, Леонтовича, Римського-Корсакова, Лисенка, Кабалевського,

навчити милуватися полотнами живописців Рєпіна, Білокур, Дерегуса, то можна з впевненістю констатувати наявність потягу до виховного ідеалу нації.

Опановуючи культурні здобутки попередніх поколінь, молоде покоління продовжує й удосконалює їх. А, як відомо, міцна цілість поколінь минулих, сучасних і майбутніх визначає націю, що сповідує доброчинність та безмежну відданість Батьківщині.

Сформувати відповідний світогляд у сучасних умовах життя людства дуже складно. Тому необхідно оволодівати знаннями історії філософії та новими філософськими течіями. Але знання – це тільки половина шляху

до вершин людського духу. На мою думку, молодь повинна приділяти увагу подальшому руху культури до вершин досконалості. І тільки за цих умов кращі твори мистецтва будуть тим інструментом, за допомогою якого людина стане гармонійно розвиненою.

Наповнити душу порядністю Людина – найчутливіша істота на Землі. її думки, почуття, стан душі й досі залишаються загадкою. Хтось з письменників сказав такі слова: “Усі ми до тих пір люди, поки хочемо стати кращими”. Дійсно, не знайдеться такої людини в світі, яка б не намагалася стати кращою, забезпечити гідні умови для свого існування.

Кожен з нас повинен мати такі риси характеру, як людяність, порядність. Це елементарні риси, що стають особистим моральним багатством людини. Дати точне визначення позитивної чи негативної особистості неможливо, бо кожен є індивідуальністю, єдиним у світі. Робити добро іншим – обов’язок будь-якої людини. Бо, здійснюючи добрі вчинки, вона возвеличує себе у власних очах. “Роби добро, та не чекай винагороди, ані результатів. Йди далі і знову чини добро”,- цим принципом повинен керуватися кожен з нас.

Відомий педагог В. Сухомлинський відзначав: “Перевіряйте свої вчинки свідомістю: чи не чините ви зла, незгод людям своїми вчинками. Робіть так, щоб людям, що вас оточують, було б краще…”. Таким чином, кожне бажання, слово, дію необхідно зважувати, щоб виступати добротворцем по відношенню до оточуючих.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Сила українського мистецтва