Шкільний твір на тему – Відкриття любові

І. А. Бунін багато писав про любов, її трагедіях і рідких митях теперішнього щастя. Ці добутки відзначені незвичайною поетизацією людського почуття, у них розкрилося чудесне дарування письменника, його здатність проникати в інтимні глибини серця, з їх незвіданими й непізнаними законами. Для Буніна в щирій любові є щось загальне з вічною красою природи, тому прекрасно тільки таке почуття любові, що природно, не ложко, не вигадано. Для нього любов і існування без її – два ворожі життя, і якщо гине любов, те та, інша життя, уже не потрібна. Піднімаючи

любов, Бунін не приховує, що вона приносить не тільки радість, щастя, але й дуже часто таїть у собі борошна, горе, розчарування, смерть. “Невже ви ще не знаєте, що любов і смерть зв’язані нерозривно? Щораз, коли я переживав любовну катастрофу, – я був близький до самогубства”.

Історію трагічної любові повідав Бунін в оповіданні “Сонячний удар”. Випадкове знайомство на пароплаві. Звичайне “дорожня пригода”, “скороминуща зустріч”. Але чим же закінчилося для героїв все це випадкове й скороминуще? “На мене точне затьмарення знайшло! Або, скоріше, ми обоє одержали щось начебто сонячного

удару”, – зізнається супутниця поручика. Провівши її додому й повернувшись у готель, герой раптом відчув, як серце його “стиснулося незрозумілою ніжністю” при спогаді про неї. Коли ж він зрозумів, що втратив її навіки, “він відчув такий біль і таку непотрібність свого подальшого життя без її, що його охопив жах. І знову мотив підсилює трагедію людини: любов і смерть завжди поруч.

Збірник оповідань “Темні алеї” можна назвати енциклопедією любовних драм. Письменник створював його в роки другої світової війни. Коли книга побачила світло, читачі були вражені “вічною драмою любові”. Сам Бунін писав про неї: “Вона говорить про трагічне і ніжне і прекрасному, – думаю, що це найкращий і саме прекрасне, що я написав у житті”. І хоча в багатьох оповіданнях любов, про яку повідав письменник, трагічна, Бунін затверджує, що всяка любов – велике щастя, навіть якщо вона завершується розлукою, стражданням. До такого висновку приходять багато хто герої, що втратили, що прогледіли або самі розрушили своя любов. Але це прозріння, просвітління приходить до героїв занадто пізно, як, наприклад, до Віталія Мещерському, героєві оповідання “Наталі”. Бунін повідав історію любові студента Мещерського до юної красуні Наталі Станкевич. Трагедія цієї любові криється в характері Мещерського, що випробовує до однієї дівчини піднесене почуття, а до іншої – “жагучий тілесний захват”, і те й інше здається йому любов’ю. Але любити відразу двох неможливо. Фізичний потяг до Соні швидко проходить, а залишається теперішня любов до Наталі на все життя. Але автор завершив сполучник Мещерського й Наталі передчасною загибеллю героїні.

В оповіданнях про любов И. А. Бунін затверджує щирі духовні цінності, красу й велич людини, здатного на велике, самовіддане почуття, малює любов як почуття високе, ідеальне, прекрасне, незважаючи на те, що вона несе не тільки радість і щастя, але іноді – горе, страждання, навіть загибель.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Шкільний твір на тему – Відкриття любові

Categories: Твори з української літератури

Links