“Що було б, якби всі українці були як одна сім’я?”

Сім’я є найбільш стабільним і стійким осередком сучасного суспільства. Недаремно в усі часи переважна більшість людей прагнула створити сім’ю, народити дітей і все інше, адже це робило життя більш простим і приємним. У той час як сім’я складається всього з декількох людей, всі з яких між собою особисто знайомі, весь народ складається з різних сімей, представники яких так чи інакше перетинаються під час життя.

На жаль, сучасний український народ надто роз’єднаний, на відміну від сімей, які цей народ складають. У листі пріоритетів

українці сім’я все ще займає досить високе місце, люди дуже відповідально ставляться до доль своїх батьків, дітей і подружжя. У той же час суспільство в цілому, держава, її сила і процвітання цікавлять українців чомусь не так сильно. Мені здається, що багато людей просто не розуміють, що саме країна і повинна бути великою родиною, де немає чужих, де всі свої, які з усіх сил намагаються допомогти, а не нашкодити один одному. Тільки в такому суспільстві можуть з’явитися по-справжньому щасливі й упевнені в завтрашньому дні люди, країна при цьому теж буде ставати сильнішою і впливовішою, завойовуючи авторитет на рівні міжнародного співтовариства.

Досить цікаво уявити українське суспільство, де всі б дійсно вважали кожного співгромадянина членом своєї сім’ї. Думаю, що проблема безвідповідальності до чужих доль в такому випадку практично повністю відпала б. Як приклад можна привести сучасну судову систему, де сьогодні суддями вирішується велика кількість дуже складних кримінальних та цивільних справ. Якби судді в кожному потерпілому від беззаконня бачили не просто чужу істоту, а одного зі своїх родичів, вони б набагато чесніше судили, у них би боліла душа за неправосудно винесені рішення. Те ж саме стосується й інших державних функцій. Якби чиновники ставилися до всіх громадян так само відповідально, як і до своїх родичів, вони б працювали краще й ефективніше. Крім того, якби всі українці були як одна сім’я, повністю б усунулася проблема злочинності, оскільки вчинити злочин проти близької людини практично неможливо.

Дуже приємно уявляти Україну такою, де кожна людина бачить у своєму співгромадянинові близьку людини, родича. Я думаю, що таке положення зробило б життя в Україні набагато більш приємним і комфортним. У той же час я розумію, що навряд чи таке можливо в даний час – українці сильно роз’єднані і зовсім не довіряють один одному.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Що було б, якби всі українці були як одна сім’я?”

Categories: Твори на задані теми

Links