“Щасливий той, хто мав змогу знайти щасливе життя. Але щасливіший той, хто вміє ним користуватись”

Немає такої людини, який не бажає бути щасливою. В той же час мало хто замислюється про те, що щастя саме по собі є абстрактною категорією, тобто, воно неконкретне, не є предметом матеріального світу, його неможливо отримати і утримувати завжди. Більш того, багато людей вкладають в це поняття абсолютно різні смисли. Що ж таке щастя? Що хотів сказати всім нам наймудріший український філософ Григорій Сковорода у своєму афоризмі, який винесено в заголовок мого твору?

“Щасливий той, хто мав змогу знайти щасливе життя”. Я думаю, що знайти щасливе

життя і стати, відповідно, щасливим – це прекрасно. В наш час під щастям може розумітися різне: гарне влаштування особистого життя, достаток і благополуччя, професійні досягнення і різного роду успіх. Все це дуже важливо, і якщо людина хоче цього, і потім отримує, то вона, звичайно, стає щасливою. Ось тільки проблема в тому, що життя влаштоване так, що далеко не всі мають те, чого хочуть. Як до цього не ставитися, але прикладів того існує безліч. Бувають такі випадки, що реалізація бажаного просто неможлива. Людина з певних причин просто не може досягти бажаного – вона може бути недостатньо привабливий, щоб бути

разом з тим, хто їй подобається, не мати достатньо багатств для такого життя, яке їй хочеться, або просто не мати здоров’я, щоб насолоджуватися кожним днем, прожитим на Землі. І якщо ти не можеш досягти бажаного, то як же тоді бути щасливим?

“Але щасливіший той, хто вміє ним користуватись”. Григорій Сковорода недарма вважається видатним філософом. Він прекрасно розумів, що повне щастя просто неможливо, тому що людина завжди прагне до більшого, і так протягом усього життя. Саме з цієї причини філософ стверджував, що по-справжньому щасливим може бути лише той, хто вміє користуватися, задовольнятися і радіти тому, що у нього є. Кожна людина неповторна, і у кожного з нас є щось, чим можна пишатися і що може служити реальним приводом для щастя. Якщо людина хоче бути щасливою, їй не слід ганятися за тим, що для неї не створено. Кожному варто озирнутися, прийняти себе таким, яким він є, і спробувати знайти щастя в тому, що дійсно доступно.

Далеко не всім з нас судилося прожити об’єктивно щасливе життя, в якому буде доступно все, і ні в чому не доведеться собі відмовляти. Тим не менше, якщо ви навчитеся радіти малому і шукати щастя в тому, що вам все-таки доступно, ви напевно максимально наблизитеся до щастя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


“Щасливий той, хто мав змогу знайти щасливе життя. Але щасливіший той, хто вміє ним користуватись”

Categories: Твори на задані теми

Links