Санскрит давньоіндійська священна мова індійських жерців

Санскрит – давньоіндійська священна Мова індійських жерців – здавався самим древнім із всіх індоєвропейських прислівників. Давньоіндійською мовою написані священні книги индуистов – “Веди”. У найдавнішій з них, “Ригведе”, говориться про те, як племена, що називали себе “арьи”, тобто “шляхетні”, вторглись в Индостан і скорили цю країну. А тому що народності Індії, що говорять на індоєвропейських мовах, відрізняються від іншомовних племен Индостана й по расі (перші – білі, другі – темношкірі), те було природно

зв’язати язикове споріднення й споріднення по расі

Вся індійська культура йде своїми коріннями в древню культуру, створену нащадками творців гімнів “Ригведи”. К. ланцюжку “мова – раса” додалася ще одна ланка – “культура”. Виходячи із цього, багато вчених Заходу створили теорію, що, здавалося, пояснювала не тільки походження індійської цивілізації, але й взагалі розвиток всієї людської культури

Европеоиди, що говорили на арійському, тобто індоєвропейській мові, нібито принесли всім іншим народам миру в Індії й Західній Європі, у Центральній Азії й у Росії високу культуру, писемність,

державність… Слідом за цим пішло уточнення – “арійці” були не просто европеоидами (до цієї раси належать і таджики, і вірмени, і єгиптяни, і норвежци), а людьми з білою шкірою й блакитними очами, представники північного, “нордического”, типу. Говорили вони індоєвропейською мовою, що зложився нібито в Німеччині. Відтіля, мов, і рушили легендарні “арьи” в усі сторони світла, несучи із собою “дух громадськості, любов до порядку, строгу чесність, справедливість, людяність”, а також державний лад і високу культуру народам, доля яких коритися й учитися в “индогерманцев”.

Коли в Німеччині до влади прийшли нацисти, ця теорія коштувала життя багатьом мільйонам “неарійців”. Звичайно, причини виникнення нацизму лежать зовсім не в тім, що в Індії був відкритий санскрит, а вчені встановили існування індоєвропейської сім’ї мов. “Арійська” теорія потрібна була лише як свого роду символ, Прапор, прикриваючись яким можна було зазіхати на самостійність народів, ділити людей на “повноцінних” і “неповноцінних”. Тим більше, що задовго до того, як у Німеччині на озброєння була взята “арійська теорія”, учені самих різних країн і спеціальностей показали повну її неспроможність

Древні германці ніколи не йменували себе арьями. Це слово ми знаходимо лише в індійських, іранських і кельтських мовах. Арьями кликали себе герої “Ригведи” – індійського релігійного збірника, що містить гімни богам; ирон називають себе осетини, від цього ж кореня відбувається назва країни Іран. Німці ж, як відомо, іменують себе дойч, а германські племена називалися “тевтонами”, “готами” і т. д., але не “арьями”! Більше того, саме слово арієць… не індоєвропейське. Воно запозичено із семітських мов, до яких ставиться й давньоєврейський. Але ж саме євреїв, як споконвічних “ворогів арійців”, найбільше переслідували нацисти! Пояснити й структуру й зміст кореня арья законами індоєвропейських мов не можна. Зате він дуже добре тлумачиться, якщо звернутися до семітських прислівників, у яких це слово має значення “свободнорожденний”, “не раб”.

Розкопки археологів показали, що за багато століть до приходу арьев на Индостане існувала самобутня культура. У творців її скотоводи-арьи навчилися вирощувати зернові, будувати суду, навчилися виробництва фарб і многому іншому. Від древніх жителів Індії арьи сприйняли й цілий ряд релігійних культів, вірувань, символів, включаючи знак свастики, що нацисти зробили символом “арійської влади”.

Культуру можна перейняти в короткий строк. Ми знаємо, що за одне лише покоління народи Сибіру змогли ступнути з кам’яного віку в наше, двадцяте століття. Перейняти мова не так-те просто. Але протягом декількох поколінь один народ може повністю забути свою рідну мову й перейти на іншій. Негри США й Латинської Америки говорять англійською мовою, по-португальськи, по-іспанськи, а не на африканських прислівниках своїх предків. Расові ознаки наследственни, їх неможливо “запозичити”, тому що вони передаються в спадщину. Зовнішній вигляд сучасних жителів Єгипту майже не відрізняється від вигляду жителів країни епохи фараонів. Тим часом єгиптяни говорять по-арабски, а не на давньоєгипетському або його нащадку – коптском мові. За минулі тисячоріччя в долині Нила перемінили одна іншу кілька культур – давньоєгипетська, елліністична, середньовічна арабська й т. д.- аж до сучасної культури XX сторіччя!

Древні жителі Двуречья говорили шумерською мовою. Потім він був витиснутий мовою прибульців, і в долині Тигру і Євфрату зазвучала аккадская мовлення вавилонян і ассирийцев. Мова шумерів зникла, а шумери змішалися із прибульцями. Так що вавилоняне – це майже ті ж шумери по культурі й зовнішньому вигляді, шумери, які стали говорити на іншій мові!

Подібних прикладів безліч. Але, імовірно, вам і так уже стало ясно, що не можна ставити знак рівності між расою, мовою й культурою. І мабуть, саме народи, що говорять на індоєвропейських мовах, дають тому кращі приклади. Зрівняєте таджика й англійця, латиша й цигана, росіянина й вірмена, голландця й бразильського негра, ісландця й жителя Паміру. Всі вони индоевропейци по мові, але в той же час як різний їхній зовнішній вигляд! Спосіб життя москвича або парижанина не має нічого загального зі способом життя веддов, мисливців у джунглях острова Цейлон, або з побутом мешканців позахмарних вершин Гімалаїв. Але ж всі вони говорять мовами, що перебувають у спорідненні, що входять у велику індоєвропейську сім’ю!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Санскрит давньоіндійська священна мова індійських жерців

Categories: Нові твори

Links