Розповіді про життя комах для дітей (з біології)

Варіант 1. Розповідь про комаху сонечко, яка прокинулася першою навесні

Коли пригрівають теплі промені весняного сонця, однією з перших комашок прокидається сонечко. Ці комахи здіймаються у повітря, сідають на руки та обличчя людей, повзають рослинними стеблинами та шукають там їжу. Сонечко – це яскраво-червона комаха з чорними цяточками. Взимку вона спить у потаємному містечку. Так сонечко може пережити зимові холоди.

У травні сонечка вже розмножуються: вони відкладають яйця на стеблинах та листочках. Маленькі сонечка стають дорослими

за два місяці, харчуються вони дрібними комашками, тлями. Ця комаха – хижак, проте люди все одно дуже прихильні до неї. Мабуть, за її красу та за це, що вона знищує шкідливих комах, які псують садові рослини.

Варіант 2. Розповідь про реальне життя мурах

Мурахи для життя будують собі мурашника, насипають земляного пагорба над ним та живуть там великим суспільством. Під поверхнею землі вони риють ходи, створюють справжні лабіринти. Їхній спільний дім стає безпечним та захищеним. Хіба що великий кріт ненароком розриє його, але кроти трапляються не так часто.

Мурахи поділяються на привілейований

клас та звичайних мурашок-трудівниць. Перші мають здатність до розмноження: вони відкладають яйця для продовження життя колонії. Зазвичай у мурашнику живе одна чи кілька самиць, яких звуть королевами. Всі інші годують їх. Мурашина королева може прожити біля двадцяти років. Самці ж запліднюють самиць та живуть дуже недовго.

А звичайні мурашки-трудівниці кожної днини виходять на роботу: тягнуть їжу до мурашника, підтримують пагорб та лабіринти у потрібному для життя стані. Прибирають там, створюють запаси їжі у спеціальних дрібнесеньких діжечках, виховують потомство.

Я був найбільше вражений тим фактом, що в таких колоніях живуть навіть особливі мурахи-солдати. Це сильні комахи, які можуть відбити напад на їхнє суспільство. Є сенс у тому, що мурашники подекуди називають маленькими цивілізаціями.

Варіант 3. Розповідь про казкове життя мурах

Одного разу маленькі безкрилі мурашки зібралися та вирішили жити спільно. Дрібна мурашка ж не може вижити самостійно. Вона потрапить під дощ без домівки, застудиться та замерзне, заблукає без стежок, які протоптують її побратими. Завжди легше виживати не самому, а спільно.

Тоді мурахи побудували палац, в якому зібралися жити. Довго вони трудилися: прорили кілька підвалів та лабіринтів, створили комори для зберігання їжі, насипали високі земляні башти та широкі вали-укріплення. Мурахи радісно заселилися до нової домівки.

А ранком вони були здивовані: у палац пробралася невідома комаха з крильцями! Зовні вона була схожа на них, але могла літати. ?

Я буду вашою королевою! – нахабно заявила вона. – Ви згодні мене годувати?

Мурахи хотіли вигнати непрошену гостю за ворота, але вона сказала, що буде народжувати для колонії нових жителів-мурашат. І так мурашине суспільство зможе подовжуватися у часі, отримає нове життя. Тоді комахи погодилися та обрали прибулу своєю царицею. Зажили вони потім разом довго та щасливо.

Варіант 4. Розповідь про життя та розмноження комах на прикладі метелика

Існує у природі такий метелик як яблунева плодожерка. Вона живе у наших садах. Часто можна побачити, як вона літає навкруги. Вона сіро-коричневого кольору. Можна сказати, що вона кольору дерева, кори.

Метелика звуть так, тому що він відкладає яйця для розмноження на яблуневих листочках. Потім звідти вилуплюється гусінь, яка радісно та з великим юним апетитом кидається жерти яблуневе листя. Тобто, метелик є шкідником для саду.

Наприкінці літа товста гусінь майструє собі безпечний шовковистий кокон та зимує у ньому. Весною можна побачити, що гусінь перетворюється на лялечку метелика. Скоро на світ народиться новий метелик та полетить над землею.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Розповіді про життя комах для дітей (з біології)