Радість і муки творчості (твір-роздум)

Творчий успіх – це, безсумнівно, велика радість. Але щоб його досягти(і взагалі чого-небудь досягти в житті), доводиться зазнати стільки страждань – фізичних і душевних! Будь то Музика, живопис або інший вид мистецтва. Наприклад, щоб досягти творчого успіху в музиці, треба досконало володіти інструментом. А щоб володіти інструментом – скільки треба працювати! Це великі муки. І можна посперечатися: чи щаслива щира творча людина? Адже по-справжньому віддатися мистецтву – це означає принести себе в жертву. Багато поетів писали про те,

що творча людина має зректися усього світу, відмовитися від усього, що заважає її мистецтву.

Але я все-таки вважаю, що творча людина – щаслива. Адже хвилини творіння – це велика радість, більша, ніж те, що ти втрачаєш, зрікаючись усього, забуваючи все на світі.

І потім – творчий успіх. Я вважаю, заради нього варто помучитися. Кожний музикант, поет, письменник, художник мріє про визнання свого мистецтва. Виходить, творчий успіх – це здійсненна мрія.

Творчість може бути різною – це і живопис, і музика, і архітектура, і наука. В будь-якій Творчості є свої “радощі і муки”.

Муки творчості в музиці

– це розбір, знайомство з новими творами, що і заняття і вправи, іноді просто фізична втома. Нарешті програма готова, музиканти беруть участь у концерті. Оплески, вітання – от нагорода за довгу працю, щире задоволення й радість. Такі самі почуття відчувають художник, і композитор, скульптор, танцюрист, коли публіка визнає їхні здобутки.

У науці муки і непевність приносять часом багатогодинні обчислення, міркування, коли відповідь, правильна думка крутяться в голові, але останньої миті тікають. Зате коли вдається вхопити за ниточку правильне розв’язання проблеми і клубок розмотується – то це непідробна радість для самого вченого, а потім і світове визнання.

У різних видах мистецтва і науки свої труднощі, але завжди є одна загальна – радість перемоги!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Радість і муки творчості (твір-роздум)

Categories: Нові твори

Links