“Причини самотності в сім’ї та суспільстві Грегора Замзи”

Самотність – це актуальна проблема для великої кількості людей. Далеко не всім вдається знайти відповідних людей у житті і втратити таким чином самотності. Є і такі випадки, коли у людини є сім’я або друзі, але вона все одно відчуває себе самотньою з якоїсь причини. Чи треба боротися з самотністю? Що взагалі з нею робити? Ці питання нерідко відвідують людину. Будучи створеною як істота соціальна, людина не отримує від самотності жодної радості. Відмінним прикладом дуже самотньої людини є Грегор Замза – головний герой твору “Перевтілення”.

Однозначно,

що Грегор Замза був самотньою людиною. Це стало зрозуміло ще до того, як він перетворився на комаху. Він жив із родичами, був їхнім головним годувальником, однак не можна з упевненістю сказати, що вони все це цінували. Мені здається, що вони сприймали Грегора зовсім не так, як було потрібно. Вони звикли до нього, перестали що-небудь відчувати. Безумовно, все це призвело до того, що він став дуже самотній. Фактично, Грегор перестав бути потрібною людиною для своїх батька, матері і сестри. Вони його не любили і мали потребу в ньому виключно як у трудовій конячці, не більше. Через це він відчував самотність

ще до перетворення. Цілком зрозуміло, що коли він перетворився на комаху, то самотність нікуди не поділася. Воно стала безмежною. Якщо будучи людиною Грегор ще міг претендувати на розуміння, то після перетворення це стало неможливим. Він став відверто заважати всім домочадцям. Спочатку вони зберігали почуття боргу до свого родича, але з часом все це кудись пішло, поділося, а на його місце прийшло лише байдужість і бажання скоріше позбутися від комахи Грегора. На щастя для сім’ї Грегора, комаха не змогла прожити дуже довго. Вже невдовзі вона стала відчувати себе гірше і померла. І якщо про Грегора як людину його сім’я могла згадати, то про цю комаха – ніколи. Після смерті Грегора у них ніби камінь впав з душі, і вони відчули себе набагато легше і щасливіше.

Що стосується суспільства і самотності Грегора в суспільстві, то автор про це прямо не пише. Ми не можемо бачити, як насправді Грегор почував себе в суспільстві, ми бачимо це лише частково. Але на основі побаченого і самотності Грегора в сім’ї, цілком можна припустити, що і в суспільстві його чекало щось подібне. Можна довго міркувати про жорстокість світу до Грегора, але все ж здається, що головна причина його проблем криється в його особистості. Навряд чи він свідомо робив щось, що привело його до самотності, проте боротися з цією проблемою він теж не вмів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Причини самотності в сім’ї та суспільстві Грегора Замзи”

Categories: Твори на задані теми

Links