ПОВТОРИ І ПРИГАДАЙ. ПІДСУМОК ЗА РОЗДІЛОМ “З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ”

II семестр

З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження)

ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4

Урок 98. ПОВТОРИ І ПРИГАДАЙ. ПІДСУМОК ЗА РОЗДІЛОМ “З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ”

Мета: пригадати найважливіше з прочитаного у розділі “З літературної скарбниці”; узагальнити вивчене; вчити співставляти, порівнювати; розвивати вміння фантазувати, передавати під час читання настрій твору; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над чистомовкою

Ма-ма-ма – вже скінчилася

зима.

Ні-ні-ні – йдуть веселі теплі дні.

Ак-ак-ак – свистить на шпаківні шпак.

Ок-ок-ок – ловить ластівка комашок.

Ба-ба-ба – зазеленіла вже верба.

В’ї-в’ї-в’ї – звеселяють гай солов’ї.

2. Гра “Блискавка”

– Читайте швидко. Знайдіть “зайве” слової

1) Щука – щука – щока – щука

Щупав – щупав – щупав – щипав

Дощечка – донечка – дощечка – дощечка

2) Шум – шум – шум – сум – шум – шум

Зірка – сірка – зірка – зірка – зірка – зірка

Ножик – ножик – ножик – ножик – носик

Човен – човен

– човен – повен – човен

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Гра “У художньому музеї”

Діти виходять до дошки, де розміщена виставка їх робіт, коментують кожен свою роботу.

2. Конкурс “Хто краще?”

Виразне читання учнями віршів І. Світличного.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Діти, пригадайте, над яким розділом ми працюємо протягом останніх уроків? Знайдіть у змісті підручника назву розділу. Перегляньте назви прочитаних поезій та їх авторів.

– Що найбільше запам’яталося?

– Сьогодні підіб’ємо підсумок своєї роботи за розділом “З літературної скарбниці”. Наш урок ми присвятимо вдосконаленню навичок розвитку техніки читання, узагальненню вивченого матеріалу, виявимо кращого знавця поетичних творів.

Урок проведемо у формі змагання. За кожну правильну відповідь ви отримаєте фішку. Бажаю успіху!

V. ПОВТОРЕННЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Літературна вікторина

– У вірші якої поетеси нагідка сумує через те, що в неї руда коса?(Тамара Коломієць “Нагідка”)

– У вірші якої поетеси:

Соловейко п’є чай? (Л. Костенко “Соловейко застудився”);

Змерз горобчик, цвірінчить? (К. Перелісна “Змерз”).

– Прочитай вірші, у яких:

Росинки, ніби живі; (Г. Чубач “Роса”);

Лунають пташині голоси (А. Костецький “Починається весна”, О. Олесь “В небі жайворонки в’ються”);

Півень – ледачий сплюх (І. Світличний “Півень-горлопан”);

Пес викопав криницю для хитрої киці (І. Сичовик “Хитра киця”).

– Прочитай віршовані рядки, вставляючи пропущені слова. З яких віршів ці рядки? Хто їхні автори?

Баба Віхола, сива Віхола

На метальній мітлі… (приїхала) (Л. Костенко “Баба Віхола”)

Білий огир в білім…(полі)

Креше білим копитом. (Б. Лучук “Білий вірш”)

Сидить…(пряля) та й пряде –

Сніг іде-іде-іде. (Л. Костенко “Пряля”)

Другий день лежить… (хлопчина)

В ліжку у кутку. (77. Воронько “Причина”)

Фізкультхвилинка

– Пригадай слова з прочитаних творів, якими можна описати веселу зиму, та зиму, що викликає сум.

– Пригадай свої віршовані рядки до заданих рим (с. 54). Прочитай авторські вірші із цими римами. Які картини природи створили поети? А які вдалося створити тобі?

– У чому полягають особливості віршованих творів? Що таке рима?

2. Конкурс “Хто краще?”

Читання з пам’яті улюблених віршів.

3. Робота в парі. Літературна гра

Перший учасник своїми словами переказує зміст будь-якого вірша з поетичних збірок. Другий учасник називає твір, про який ідеться, і його автора. Під час гри обидва учасники мають право користуватися підручником.

4. Робота в групі

– Усі разом намалюйте картину “Зима в поезії” за прочитаними віршами.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Підбиття підсумків вікторини, визначення кращого знавця поетичних творів.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Доповнити завдання зі скриньки поезії (с. 54) власними завданнями до прочитаних творів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ПОВТОРИ І ПРИГАДАЙ. ПІДСУМОК ЗА РОЗДІЛОМ “З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ”