Поезія А. Рембо (у пошуках гармонії зі світом)

Чому на світі так багато поетів? Хіба не все ще сказано? Можливо, й багато, тому, що кожен поет додає до всесвітньої скарбниці поезії щось неповторне. І ми відчуваємо: без цих слів не можна цілком розуміти світ. То чому ж Артюр Рембо, який віддав поезії так мало часу? Вірші Артюра Рембо – це сповідь людини, яка відчуває своє “я” контрастом до світу. Усе, що він робив, як мислив – це суцільний виклик писаним і неписаним законам суспільства. Поет шукав своє місце серед дерев, вулиць, людей і звірів – те єдине місце, що належало б тільки йому,

де б він відчув свою доторканість зі світом. Тому він чутливо прислухався до світу, споглядаючи диво життя:

В блакитні вечори стежками йтиму я, Колотиме стерня, траву почну топтати; Відчує свіжість піль тоді нога моя, Я вітру голову дозволю овівати.

Природа надає душі поета набагато більше, ніж естетичне задоволення від прекрасних краєвидів. У мовчанні й шепоті листя, у хлюпотінні води й криється гармонія, якої так прагне поетова душа. Не випадково ж він пише слово Природа з великої літери. Вона несе “безмежної любові лиш припливи”, і тому герой стверджує:

З Природою, немов із жінкою, щасливий…

Здається,

лише тоді він забуває про світ, який контрастує з його внутрішнім світом. Зовнішній світ диктує свої цінності, але поезія надає мужності не думати про земне, “бо з неба сяла Муза”. Хіба можна перейматися дірками на ліктях порожніми кишенями, коли є відчуття єдності із всесвітом, коли яскраво сяють зорі. У вірші “Голосівки” Рембо яскраво змальовує кожен звук, який прокладає до розуміння світу:

О неземна Сурма, де окрито скрегіт гострий, Мовчання Янголів, світів безмовний простір, Омега, блиск його фіалкових очей.

Отак, бунтуючи проти впорядкованості і розміреності, порушуючи усі правила, Артюр Рембо знайшов свій ключ до пізнання світу. Він щедро й щиро діться своїми відкриттями з читачем, аби ми лише схотіли побачити світ у звуках, у всій його багатобарвності.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Поезія А. Рембо (у пошуках гармонії зі світом)

Categories: Твори з української літератури

Links