“Поетична самостійність Гуцульщини в повісті Михайла Коцюбинського “Тіні забутих предків”

Щоб написати таку дивовижну повість, як “Тіні забутих предків”, її автору, Михайлу Коцюбинському, довелося досить серйозно попрацювати. Автор описував представників української народності, яка досить сильно відрізняється, він решти українських народностей. Гуцульщина – незвичайне місце, думається, що справедливим буде сказати, що гуцули, якщо порівняти їх з іншими українцями, будуть сильно відрізнятися. Але тим вони й цікаві, тому Михайло Коцюбинський проробив таку серйозну роботу для вивчення їх життя та побуту.

Зрозуміти, чому

Гуцульщина поетично самостійна, можна хоча б по тому, як ретельно автор вивчав життя цієї місцевості і жителів, які населяють її. Щоб зрозуміти принципи життя цих людей і правильно їх описати, письменник особисто відправився в селище Криворівня, де й оселився на деякий час для збору всієї необхідної йому інформації. Перше, що справило враження на письменника, це краса місцевої природи. Зовсім не дивно, що за такої природі гуцули були впевнені в існуванні язичницьких сил, які нею керують. Захоплений автор був також і цікавими представникам гуцульського народу з їх віруваннями, переконаннями і способом життя.

Завдяки

всій цій великій праці Михайло Коцюбинський і зміг показати Гуцульщину як поетично самостійне явище. Автор описує все настільки незвично, цікаво і в той же час реалістично, що складається враження, що читач дивиться на всю Гуцульщину і життя також очима одного з славних представників цього невеликого народу. Але навряд чи можна сказати, що автор у чомусь прикрасив побут гуцулів або показав його кращим, ніж він є. Він показав життя точно таким, яким воно було. До особливостей життя, які можуть справити враження на кожного, можна віднести дивовижну багатодітність гуцульських родин, велику повагу до роду і власної родини, особливе ставлення гуцулів до смерті (вони танцювали під час поховання, адже вважали, що людина дійсно потрапляє в краще місце) і багато іншого. Звичайно, він показав і всі ті складності, з якими стикаються гуцули, і вірування, які їм властиві в силу багатьох причин.

Щоб зрозуміти, що являє собою життя певної народності, і передати цю інформацію іншим, необхідно бути в цьому реально зацікавленим і добре розбиратися. Автор повісті “Тіні забутих предків” Михайло Коцюбинський виконав велику роботу і зміг реально домогтися того, що в очах будь-якого читача гуцульське життя видається неймовірно цікавим через свою поетичну самостійність та реалістичність.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Поетична самостійність Гуцульщини в повісті Михайла Коцюбинського “Тіні забутих предків”