“Подарунки ворогів – не подарунки”

У всі часи існування людини між людьми існували протистояння та конкуренція. В основі цього протистояння і конкуренції лежить економічний принцип: запити людини і людських спільнот безмежні, а ресурси нашої планети обмежені. Як не крути, але всі люди, які населяють нашу Землю, не можуть бути одночасно щасливі. У той час як хтось радіє, хтось інший страждає і перебуває в постійній нужді. Саме з цієї причини між людьми існує боротьба за ресурс, а значить, і ворожнеча.

Боротьба з ворогами може носити різноманітні форми. Іноді ворог бореться відчайдушно,

самовіддано і щиро. Він готовий знищити свого опонента, не залишити від нього і сліду. Але навіть за такої боротьби за ресурси існують певні правила – ворог ніколи не посміє нашкодити родині свого опонента, виставити відомі йому деталі життя свого опонента на огляд тощо. Між людьми існує багато правил, іноді, навіть коли люди ворогують, вони вважають за краще дотримуватися цих правил для збереження стабільності і передбачуваності в міжособистісних стосунках.

Втім, прийоми боротьби зі своїм ворогом можуть бути й іншими. Життя таке, що далеко не відразу людина розуміє, хто саме є їй ворогом.

Іноді таким ворогом стає хтось, хто ще вчора був з нею максимально акуратним і чемним, навіть дарі подарунки. З цієї причини потрібно розуміти, що подарунки зі сторони ворога зовсім не є благом.

Зрештою, що може подарувати людина, яка є ворогом? Варіантів тут теж багато, але хотілося б розглянути щось найпоширеніше. По-перше, ворог зацікавлений у тому, щоб його опонент втратив можливість конкурувати, ослаб і в кінцевому підсумку повністю поступився і капітулював. З цієї причини в якості подарунка може виступати щось таке, до чого можна звикнути. Ні в якому разі не можна приймати від ворогів гроші. Приймаючи гроші від ворога, людина або спільнота звикне до цього дуже швидко, перестане шукати інші альтернативні способи заробітку, відвикне трудитися і незабаром просто потрапить в залежність від ворога, який зможе здійснювати повну маніпуляцію. Існує безліч подібних прикладів подарунків, які не можна приймати.

Кожен раз, коли людина отримує цінний подарунок від того, хто не є їй справжнім другом, вона повинна задуматися. По-перше, чи стане вона більш-менш залежною після отримання цього подарунка? По-друге, чи зможе вона залишатися такою ж сильною і конкурентоспроможною після отримання подарунку? Найчастіше подарунки від ворогів зовсім не є подарунками, являючи собою лише засіб боротьби, розслаблення і обману суперника.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Подарунки ворогів – не подарунки”