“Плюси і мінуси вступу України в ЄС”

Сьогодні на Україні тільки ледачий не займається підрахунками швидких вигод від асоціації та Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом. Українські ЗМІ перетворилися мало не в тоталізатор – хто більше і яскравіше опише світле і сите майбутнє країни, ні, навіть не майбутнє, а завтрашнє.

Будується ця впевненість на тому, що в рамках угоди про асоціацію з Європейським Союзом Україна отримає цілий ряд переваг, серед яких:

– Буде скасований цілий ряд імпортних мит. Як стверджують у Києві, середня ставка мита Європейського Союзу для

українських товарів зменшиться у 15 разів – до 0,5 відсотка. Спрощення будуть застосовані до 99 відсотків українських товарів, що поставляються в Європейський Союз, і це відбудеться вже в перший рік дії угоди, та чого там – ще до ратифікації угоди. А враховуючи, що Європейський Союз – це ринок в 500 мільйонів чоловік, а його зовнішній валовий ВВП становить близько 23 відсотків світового (в Україні після цього неодмінно додають, що зовнішній валовий продукт Митного союзу – не більше 3 відсотків від світового зовнішнього валового продукту), це ж наскільки може зрости експорт українських товарів в Європейський
Союз!

Але що реально Україна може імпортувати в Європейський Союз? Кажуть, що для підвищення якості та безпеки українських товарів, а значить, їх конкурентоспроможності на західних ринках будуть модернізовані місцеві підприємства, на яких часто-густо використовуватимуться прогресивні технології. Не говорять тут тільки про те, що все це потребуватиме значних капіталовкладень від українських підприємств, які у своїй більшості і без того, що називається, дихають на лад.

– Надійде більше прямих інвестицій, що і дозволить впроваджувати сучасні технології. Україна ж тепер така приваблива, вона в асоціації з самим Євросоюзом! Ось тільки чомусь колишній міністр економіки не вірить у наплив фінансових потоків з країн Заходу, їм би зі своєю борговою кризою розібратися. Напевно, колишній міністр згадав, що Болгарія і Румунія так і не дочекалися інвесторів, ніхто в ці країни так і не прийшов з грошима, ніяких нових виробництв не побудували. Зате отримали деіндустріалізацію, масове безробіття і втечу населення з країн (відомо, що країни Прибалтики втратили третину населення). Отримати Україна зможе хіба що кредити Міжнародного Валютного Фонду, та й то після того, як підвищить тарифи на газ для населення на 40 відсотків і виконає інші подібні умови.

Ось і думайте, що поганого, а що хорошого може принести нашим співвітчизникам вступ України до Європейського союзу, хоча підтримувати шлях євроінтеграції, чи ні – це власна справа кожного.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

“Плюси і мінуси вступу України в ЄС”