Переказ – СОЛОМІЯ КРУШЕЛЬНИЦЬКА

Рим, Париж, Варшава, Петербург, Буенос-Айрес, Мадрид, Нью-Йорк, Оттава – це далеко не повний перелік міст, де з тріумфом виступала на сценах відомих театрів С. Крушельницька. Та, безперечно, особливе місце у її біографії посідає Віареджо. У цьому італійському курортному містечку, що розташоване на західному узбережжі Апеннінського півострова на південь від Генуї, пізнала Соломія щастя у подружньому житті та величезний успіх як оперна співачка.

Поселитися там вона вирішила 1904 року, вибрала будинок у затишному кварталі Пасседжата, що між

вулицею Флавіо Джойя та бульваром Кардуччі. З балкона Соломія могла милуватися фантастичною красою заходу сонця і морем, яке бувало по-італійськи то лагідним, то бурхливим, вкрите хвилями, які містраль наганяв одну на одну, і це, як згадують джерела тих часів, часом нагадувало співачці поля Батьківщини, на яких вітер колише колосся.

“У Віареджо пам’ятають і шанують Соломію Крушельницьку,- розповідає директор меморіального музею “Вілла Пуччіні” Сімо-нетта Пуччіні,- хоча з часу, коли співачка назавжди залишила наше місто, повернувшись в Україну, уже минуло 67 років. Нещодавно на будинку, де жила українська

співачка, відкрито меморіальну дошку. її встановлено з нагоди 100-річчя тріумфального виконання Соломією головної партії в опері Джакомо Пуччіні “Мадам Баттерфляй”, і сталося це через три місяці після того, як прем’єра зазнала повного фіаско”.

“За чудовим збігом обставин саме цій оригінальній співачці з далекої і майже невідомої країни судилося представити для захоплення всього світу один із музичних шедеврів Джакомо Пуччіні”,- так оцінює заслугу С. Крупіельницької Антонелла Черретіні у статті “Чистий образ над морем Віареджо: біографія Соломії Крупіельницької”, що побачила світ у “Бюлетені історії і культури”, який видає Інститут історії провінції Лукка (до цієї провінції адміністративно відноситься Віареджо) (3 газети; 257 сл.)

Завдання до тексту

1. Визначити тип і стиль мовлення.

2. Скласти план до тексту. Орієнтовний план

1. Підкорені столиці.

2. Курортне містечко Віареджо.

3. Затишний квартал Пасседжата.

4. Фантастичні краєвиди.

5. Розповідь директора “Вілла Пуччіні”.

3. Словниковий диктант. Записати та пояснити правопис слів. Віареджо, Лукка, Антонелла Черретіні, опера Джакомо Пуч чіні “Мадам Баттерфляи”, Пасседжата, вулиця Флавіо Джойя та бульвар Кардуччі, Інститут історії, нещодавно, 100-річчя, прем’єра, півострів, західне узбережжя Апеннінського півост рова, Генуя, по-італійськи.

4. Питання до тексту.

• У яких містах, виступала Соломія Крушельницька?

• Де жила відома співачка?

• Що розповіла про С. Крушельницьку директор музею?

• Назвіть дослідника життєвого та творчого пі ляху С. Крупіельницької.

5. За складеним планом Переказ – ати текст.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Переказ – СОЛОМІЯ КРУШЕЛЬНИЦЬКА

Categories: Скорочені твори

Links