Пам’ятник літературному герою (опис пам’ятнина)

Пасажири будь-якого потяга, що під’їжджають до першої платформи Півден­ного вокзалу Харкова, неодмінно згадають роман Ільфа і Петрова “Дванадцять стільців”. У пам’яті спливають події, пов’язані зі знаменитим отцем Федором. Чому саме цей персонаж знову і знову хвилює пам’ять гостей міста? Тому що отець Федір – обов’язково серед тих, хто зустрічає пасажирів, що прибувають на головний вокзал Харкова.

Мідне зображення отця Федора встановлене на постаменті на першій плат­формі Південного вокзалу. І відразу ж згадується

епізод з роману. Отець Федір пише листа дружині, сидячи саме на Харківському вокзалі. У своєму листі він просить надіслати гроші. Цитата з цього листа прикрашає постамент: “Харків – місто шумне, центр Української Республіки. Після провінції здається, начебто за кордон потрапив”.

Постоїмо і ми біля скульптури. Її висота – сто сімдесят сантиметрів, а ва­жить вона майже триста кілограмів. Пам’ятник отцю Федору виготовляли майже півроку. Роздивляючись мідного отця Федора, ми впізнаємо відомого кіноактора Михайла Пуговкіна. Саме він грав роль отця Федора у фільмі. Навіть якби ми не шали, що це

пам’ятник отцю Федору, ми, пильно розглядаючи творіння скульп­тора, безпомилково визначили б, шо перед нами людина, яка жила у 30-ті роки минулого століття.

У отця Федора характерний для того часу одяг. На голові картуз, ще не об­стрижене довге волосся. На ньому косоворотка – сорочка зі стоячим комірцем. Одягнутий герой роману “Дванадцять стільців” неохайно, пом’ятий, відчувається, що він щойно з потяга, втомився, чимось заклопотаний. Той, хто читав роман, знає, чим стурбований отець Федір.

А гості міста після зустрічі з отцем Федором, потрапляють до великого залу очі­кування, підходять до величезного мідного самовара, що містить півтонни води, ку­штують ароматного чаю. Чи не до нього поспішає зі своїм чайником отець Федір?

До речі, такого самовара, як на Південному вокзалі Харкова, немає в жодно­му місті України.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Пам’ятник літературному герою (опис пам’ятнина)