ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПІДРУЧНИКОМ. ВСТУП ДО РОЗДІЛУ У КРАЇНІ ДАВНИНИ

Мета: ознайомити учнів з новим підручником, вчити орієнтуватися у ньому, вдосконалювати навички свідомого виразного читання; збагачувати словниковий запас учнів, розширювати світогляд; виховувати любов до рідної мови, повагу до культурної спадщини свого народу.

Хід уроку

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

– Потренуймо язички, щоб не плутались значки.

Артикуляційна вправа “Жабка”

Жабка їсти захотіла,

Враз взялась вона за діло –

Наловила аж сім мух,

Тому й рада: рот – до вух!

(Рот трохи

відкрити. Посміхнутися, губи розтягнути так, щоб було видно верхні зуби. Утримувати таке положення під лічбу 10-15 секунд.)

Удосконалення читацьких навичок

– Поясніть значення прислів’я.

– Прочитайте прислів’я, змінюючи логічний наголос.

Мудрим ніхто не вродився, а навчився.

Мудрим ніхто не вродився, а навчився.

Мудрим ніхто не вродився, а навчився.

Мудрим ніхто не вродився, а навчився.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– У четвертому класі на уроках літературного читання ми продовжимо вдосконалювати свої читацькі навички. Поринемо

у чудовий захопливий світ української і зарубіжної літератури. Нашим вірним помічником і порадником буде новий підручник.

СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Ознайомлення учнів з новими підручником “Літературне читання”

Робота в парах

– Розгляньте підручник.

– Хто його автор?

– Де виданий підручник?

– Хто виконав ілюстрації?

– Що зображено на форзацах?

– Знайдіть і роздивіться зміст книги. Чи звернули ви увагу на нові жанри, нові прізвища авторів?

– Який розділ найбільший? Кому він присвячений?

– Знайдіть умовні позначення. Чи всі вони вам зрозумілі?

Фізкультхвилинка Гра “Бджілки”. Самостійне напівголосне читання учнями статті “Від автора” (с. З)

– Як звертається до вас автор?

– Куди поведе нас підручник “Літературне читання”?

– Що ви зрозумієте, читаючи твори, вміщені в підручнику? Що відчуєте?

– До чого закликає вас автор?

– Які прислів’я про книгу ви запам’ятали?

– Які ще прислів’я про книгу ви знаєте?

(Книгу читають не очима, а розумом.

Книга – не пряник, а дітей до себе манить.

Книгу прочитав, на крилах політав.

Книги читати – все знати.

Книга мала, та серцю люба.

Книга – дзеркало життя.

Книга ростить людину.

Для розумного книга – найгарніший подарунок.

Книга для розуму – що теплий дощ для зерна.

Мудра книга – твій розум.

Книга – міст у світ знань.

Книга добра навчить, від дурного відверне.)

– З чим порівнює книги І. Я Франко?

– Що ми дістаємо з книг?

Ознайомлення з новим розділом

– Знайдіть у змісті назву першого розділу.

– Які теми входять до цього розділу?

– Яким твором він розпочинається, яким – завершується?

– Назвіть жанри творів, які вам відомі.

– Погортайте сторінки розділу.

– Зверніть увагу на заголовки творів і малюнки.

– Що вони підказують?

Гра “Рибки”. Самостійне мовчазне читання учнями вступу до розділу “У країні давнини”

– Про що ми дізнаємося, читаючи міфи?

– Що помітимо, читаючи легенди, притчі і казки?

Робота в парах

Читання учнями в парах статті “Міфи”

– Що таке міфи?

– Чому вони присвячені?

ПІДСУМОК УРОКУ

– Чи сподобався вам сьогоднішній урок? Чого він вас навчив?

– Над чим змусив вас замислитися?

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Дізнатися, з якої міфології до нас прийшли такі вислови і слова, як скриня Пандори, ахіллесова п’ята, Чумацький Шлях, геркулесів подвиг, нарцис.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПІДРУЧНИКОМ. ВСТУП ДО РОЗДІЛУ У КРАЇНІ ДАВНИНИ