Особливості творчого методу Лесі Українки – Леся Українка

Леся Українка (1871-1913 pp.)
Особливості творчого методу Лесі Українки
Особливістю творчого методу, використаного в драмі “Бояриня”, є поєднання романтизму з реалізмом. Сюжет цього драматичного твору складають не реальні, а вигадані ситуації. Так само діють у ній вигадані герої, які, однак, відтворюють загальні риси історично-побутового тла Росії та України другої половини XVII століття. Події, що відбуваються у поемі, відображають реальне тогочасне життя в обох країнах.
Прикладом романтичної ситуації є те, що Оксана тяжко захворіла

з туги за рідним краєм, а Степан, її чоловік, сподіваючись на царську ласку, вірить, що цар дозволить йому повезти дружину в Україну.
Прикладом романтичного образу можна вважати образ України. Для обох героїв Україна – “це веселий світ” з дівочим співом по гаях, край, де сонце встає, а не заходить, де шануються воля і людська гідність, де поважають батьків, добре слово, жіночу й подружню вірнідть.
За приклад застосування творчих засобів реалізму править точне зображення звичаїв та побуту в Україні й Росії тих часів.
Надзвичайної виразності дії надає використання народних пісень в епізоді, де зображено

смертельну тугу героїні за рідним краєм (“Ой, як було хорошенько, як рід з родом п’є…”, “Небійся, матусю, не бійся, в червоні чобітки обуйся”).
Отже, у драматичній поемі Лесі Українки “Бояриня” обидва методи тісно переплітаються між собою, що визначає своєрідність і неповторність творчого почерку письменниці. ?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Особливості творчого методу Лесі Українки – Леся Українка

Categories: Твори до ЗНО

Links