Образ України в творчості Гоголя (за повістями “Вечори на хуторі біля Диканьки”, Миргород”)

Витоки творчості Миколи Гоголя – в українській культурі. Українець за походженням, він з дитинства добре знав українські казки, – пісні, бувальщини. Саме вони насичували його уяву, що створила прекрасні “Вечори на хуторі біля Диканьки”, “Миргород”.

Образ України мимоволі уявляєш собі, читаючи твори М. Гоголя. Як справжній дослідник, він ознайомлює читача з мовою, якою говорять біля Диканьки, навіть подає словничок найбільш уживаних слів. Описує природу, розповідає про людей, їхні звичаї, вірування, і все це пройняте такою

великою любов’ю, таким захопленням, таким замилуванням, що неможливо лишитися байдужим.

Неможливо лишитися байдужим і до людей, про яких пише автор. Коваль В акул а з повісті “Ніч перед Різдвом” щиро і віддано кохає красуню Оксану і ладен на все заради неї.! горда красуня розуміє, що немає кращого хлопця, ніж Вакула, і не треба їй уже царициних черевичків.

Гоголь ніби збирає голоси своїх героїв і говорить разом з ними мовою, що схожа на пісню. І разом зі своїми героями він створює чудову книгу, сповнену любові до людей, живих почуттів

У повісті “Тарас Бульба” Гоголь зображує гордих, сміливих людей, для яких свобода і честь – найдорожчий скарб. Сама природа формує такі характери: безкраї степи, широкі річки, небесний простір. Образ України у Гоголя романтичний. Вона вражає читача своїми людьми, сильними і пристрасними, своєю природою, яскравою і барвистою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Образ України в творчості Гоголя (за повістями “Вечори на хуторі біля Диканьки”, Миргород”)

Categories: Твори з зарубіжної літератури

Links