“Образ романтичного героя Максима Гримача”

Кожен твір має власних героїв, в деяких випадках, якщо твір не позбавлений драматизму, ці герої є романтичними. Повість відомої української авторки Марко Вовчок під назвою “Максим Гримач” розповідає трагічну історію Максима Гримача, який мав двох дочок. Драматизм повісті розкривається завдяки показуванню того, які наслідки виникли через особливі відносин між батьком і однією з його двох дочок. Також добре показано, як Максим Гримач змінився, які якості він отримав і що він зрозумів внаслідок своїх помилок.

У центрі повісті історія

любові між донькою Максима Гримача Катрею та її молодим чоловіком Семеном. Семен був кріпаком, людиною по суті невільною, він не міг бути разом з Катрею в повній мірі саме з цієї причини. Втім, дівчина володіла високою душею, її почуття були сильнішими раціонального розуміння речей. У неї була можливість вийти заміж за іншого хлопця, але вона цього не робила, тому що дійсно любила Семена. Звичайно, вона могла стати його дружиною навіть з урахуванням того, що він кріпак. Але її батько Максим не дозволяв їй так робити. Він не хотів, щоб його рідна кровиночка ставала дружиною кріпака, невільної людини з безліччю різних зобов’язань.

Але він все-таки погодився на це з урахуванням того, що після своєї останньої роботи хлопець стане справді вільною людиною. Так сталося, що хлопець став вільним, але в дещо іншому плані. Під час своєї роботи він вийшов у море, де стався шторм, у результаті якого він загинув. Дівчина не змогла пережити цього і наклала на себе руки.

Все це, природно, позначилося на її батькові, Максимі Гримачі. Чоловік не міг залишитися несприйнятливим до таких подій у своєму житті. Він сприйняв це по-особливому. Він переглянув свої погляди на життя і на речі, він став більш терпимо ставитися до своєї другої дочки, яка теж незабаром закохалася й вийшла заміж. Звичайно, Максим Гримач відчував свою провину перед донькою. Він не думав, що вийде так, як вийшло. Він міг би допомогти скинути кайдани кріпацтва Семену раніше, що могло б врятувати цього молодого чоловіка від страшної загибелі. Думається, що для сивого і досвідченого чоловіка Максима Гримача події з його донькою та її хлопцем стали причиною задуматися про життя, переоцінити все в ньому і зробити відповідні висновки.

Існує безліч романтичних героїв, деякі з них носять ідеалістичний характер, але я не думаю, що можна сказати те ж саме і про Максима Гримача. Ця людина, будучи особистістю не позбавленої високих якостей, все-таки проявилася в більш трагічний властивості. Він допустив фатальну помилку, в результаті якої втратив дочку, і сильно пошкодував про це.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Образ романтичного героя Максима Гримача”

Categories: Твори на задані теми

Links