“Несе сива чорнобильська мати Цю планету… Це хворе дитя”

У своєму творі “Чорнобильська Мадонна” відомий український письменник Іван Драч описав три образи матері: селянська мати, хрещатицька мадонна і солдатська мадонна. Як усім нам добре відомо, у квітні 1986-го року на території України сталася страшна атомна катастрофа, яка вже забрала безліч людських життів. Залишається тільки передбачати, наскільки негативні наслідки цієї катастрофи існують сьогодні і яким буде продовження всієї тієї шкоди, яка виникла у зв’язку з цією жахливою катастрофою.

Багато жінок після Чорнобильської катастрофи

втратили своїх дітей. Шкода від того, що сталося, була настільки великою, що вона не могла не вплинути на здоров’я тих, кому наказано творити нове життя на нашій планеті власним тілом. Матері постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи сильніше всього. Деякі просто жахливо зіпсували своє здоров’я і повністю позбулися репродуктивної функції. Інші втратила ту дитину, яку вже тривалий час виношували. Були й такі жінки, сини яких були змушені відправитися на заражену територію, щоб ліквідувати ті страшні катастрофічні наслідки, які спіткали нашу багатостраждальну країну та її численний народ.
Багато з тих, хто займався ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, отримали смертельну дозу радіації і позбавили своїх матерів радості, годувальника і підтримки на старості років. Вони пішли в інший світ, а ось їх матері залишилися, не проживаючи своє життя, а просто страждаючи день від дня. Крім того, обов’язково варто зауважити, що аварія на станції мала і найбільш негативний вплив на господарство людей. Величезні приватні угіддя були знищені, деякі міста і селища були просто занедбані, залишені людьми. Багато людей втратила кошти для існування, втратила свій будинок і все те, що колись могло забезпечувати їх і годувати. Звичайно, це стало для всіх нас страшними подіями, про які до сьогоднішнього дня всі ми згадуємо із здриганням.

Багато хто постраждав під час катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, але найсильніше постраждали деякі жінки. Одні з них позбулися тієї, дитини, яку виношували, були і солдатські матері, які позбулися своїх вже дорослих дітей. Твір Івана Драча має бути для всіх нас своєрідним нагадуванням про те, яка трагедія може чекати людство, якщо не будуть вжиті всі обов’язкові дії для забезпечення безпеки в різних ситуаціях. Ми зобов’язані пам’ятати і не забувати цю історію, щоб такі страшні події не повторювалися.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

“Несе сива чорнобильська мати Цю планету… Це хворе дитя”