Народна творчість Міфи про Геракла (скорочено)

Переказ:
Найулюбленішим героєм давніх греків був Геракл, син Зевса і смертної жінки Алкени. Гера, дружина Зевса-Громовержця, зненавиділа позашлюбного сина свого чоловіка, тому зробила все, щоб могутній і щирий герой мусив підкорятися неймовірним завданням боягузливого і пихатого царя Еврисфея.
Авгієві стайні
Подвиг п’ятий
Цитата:
Цар Еврисфей довго не міг, отямитися – не так з переляку, як з розпачу: адже Геракл знову повернувся переможцем з тяжкого випробування, ще й, на прикрість цареві, приволік того вепра, що мав роздерти

героя на шматки.
“Що ж тепер йому загадати?” – сушив собі голову недолугий цар, та, певне, нічого б і не надумав, якби не його могутня спільниця Гера.
Лихопомна богиня з’явилася Еврисфеєві якось уві сні й підказала загадати герою таке, що було не тільки нездійсненне, а й ганебне, принизливе навік для звичайної людини.
Ще й на світ не світилось, як втішений Еврисфей послав свого оповісника Копрея до Геракла із суворим наказом йти негайно в Еліду до царя Авгія і за один день вичистити в нього всі стайні.
Зачувши цей дивний наказ, Геракл аж спаленів з образи.
Щиро здивувався Авгій, коли побачив

перед собою уславленого Геракла, а надто як почув, що той узявся за один день вичистити всі його стайні.
– Та хіба один чоловік таке здужає? – спитав, не ймучи віри елідський цар. – Якби зібрати людей з усієї моєї держави, то і вони не впоралися б за день.
– А я це зроблю сам-один, – спокійно відказав Геракл.
– Ні, не зробиш! – затявся Авгій. – Закладаюсь, не зробиш.
– І я закладаюсь, – усміхнувся герой. – Якщо я виграю, ти віддаєш мені десятину твоєї худоби, гаразд?
– Гаразд! – не замислюючись, погодився цар, певний, що Геракл неодмінно програє. ‘
Покликали у свідки Авгієвого найстаршого сина Філея.
Переказ:
Зранку Геракл узявся до роботи: копав рівчак, який би з’єднував бурх7іи – ву річку Пеней зі стайнями Авгій.
А коли струмені води ринули до рівчака, вони самі змили весь гній, солому і болото. Після того, як робота була зроблена, Геракл завалив камінням рівчак, і вода знов пішла своїм плином.
Авгій програв заклад, але не віддав нічого, прогнавши Геракла і свого сина Філея, що став на сторону могутнього героя.
Пес Цербер
Подвиг дванадцятий
Переказ:
Коли Гераклові залишилося послужити царю Еврисфею востаннє, Гера, щоб занапастити героя, порадила Еврисфею зажадати від Геракла неймовірного: привести з підземного царства мертвих вартового пса Цербера, що мав три голови і дракона замість хвоста.
Геракл спитав дозволу у царя підземного царства – Аїда – взяти з собою до Мікен Цербера, на що підступний Аїд відповів: “Забирай, коли подужаєш його без зброї”.
Старий перевізник Харон, який знав про Аїдову волю, перевіз Геракла і подоланого ним Цербера через південну річку скорботи Ахеронт. Коли цар Еврисфей побачив чудовисько, зміг лише вимовити: “Герой тепер вільний… Хай іде…”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Народна творчість Міфи про Геракла (скорочено)

Categories: Скорочені твори

Links