На дорозі з твариною

Тварини – це неодмінні супутники життя людей. Раніше догляд за тваринами, зокрема їх перегін, не потребував дотримання особливих правил. Але з розвитком дорожнього руху виникла необхідність регулювання руху тварин на дорозі та керування гужовим транспортом.

Для перегону стада тварин по дорозі залучається така кількість погоничів, щоб можна було направляти тварин якомога ближче до правого краю проїжджої частини і не створювати небезпеки іншим учасникам дорожнього руху.

Переводити поодиноких тварин через залізничні переїзди потрібно

лише за повід. При перегоні заборонено залишати тварин без нагляду, переводити тварин через дороги та залізничні колії з удосконаленим покриттям, якщо поблизу є інші дороги, виконувати перегін у темну пору доби та за поганої видимості.

Керувати гужовим транспортом (вози, сани тощо) та переганяти тварин дозволяється особам, які досягли 14 років. Гужовий транспорт має бути обладнаний світловідбивачами з обох сторін (білими спереду і червоними ззаду). При переїзді місць із обмеженою оглядовістю та в’їзді на дорогу водій повинен вести тварину за повід. При перевезенні пасажирів на гужовому транспорті

повинні бути забезпечені умови, за яких пасажир перебуває в межах габаритів транспортного засобу. Не можна використовувати на дорогах гужовий транспорт, який не обладнано необхідними пристроями – противідкотними упорами, гальмами та ліхтарями.

Крім того при перегоні тварин та керуванні гужовим транспортом повинні виконуватись всі загальні правила дорожнього руху.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

На дорозі з твариною