Мої улюблені літературні твори

Книга – один із найславніших, найзначніших витворів людини. Завдяки книзі передаються знання, досвід попередніх поколінь наступним. Людство знає докладно про події, які відбувалися в античному світі, Римській імперії багато тисячоліть тому так докладно, ніби це сталося вчора, бо від тих часів залишилися твори Гомера, Овідія, Вергілія та багатьох інших великих поетів. І так кожна наступна епоха свідчила про себе, насамперед, літературними творами, бо, як написала Ліна Костенко, “велике діло – писані слова!” Про значення книги –

філософські роздуми Ліни Костенко у романі “Маруся Чурай”.

У моєму житті книга посідає важливе місце, вона була поруч зі мною з раннього дитинства. Коло моїх читацьких інтересів досить широке. В першу чергу, це книги про Велику Вітчизняну війну. Ще я із задоволенням читаю твори Чейза, Конан Дрила. В одинадцятому класі справжнім відкриттям стала для мене новітня українська література. Скільки нових імен, жодного разу не чутих до того, а виявляється, давно відомих у всьому світі! Скільки цікавих тем, проблем, героїв. Як багато вражаючих творів!

Один із них, що найбільш сподобався, запам’ятався –

роман Івана Багряного “Тигролови”. Він має динамічний, захоплюючий сюжет, розповідає не тільки про події в Україні, а й став відкриттям загадкового, чарівного світу – Далекого Сходу, уссурійської тайги.

І звичайно ж, вразив, запам’ятався головний герой твору – Григорій Многогрішний. Засуджений за протест проти тоталітарної системи, він не скорився, скористався одним шансом із ста – і здобув волю, бо жив за принципом: “Ліпше вмерти біжучи, ніж жити гниючи”. Григорій Многогрішний – ідеал справжнього чоловіка, з якого можна брати приклад. Сильний, мужній і витривалий, чесний, не здатний на компроміс із власною совістю, ніжний, добрий, відданий у ставленні до коханої, Григорій Многогрішний став “символом Вітчизни”.

У наш час книга починає втрачати для багатьох свою колишню притягальну силу, бо тепер людство намагається знайти їй заміну у вигляді різноманітних комп’ютерних енциклопедій. Так, сучасні маленькі пластикові диски набагато компактніші за книгу, в них знаходиться значно більше інформації. Але як приємно відкрити свою улюблену книгу (або зовсім нову) і просто почитати, повільно перегортаючи сторінки, поринаючи в чарівний світ, придуманий для нас письменником.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Мої улюблені літературні твори