“Моє захоплення – квілінг”

Квіллінг (кручення паперу) – це модний зараз напрямок хенд-мейду, яке прийшло до нас кілька століть тому з Європи. Ченці в 15 столітті робили вигадливі візерунки для ікон, медальйонів та інших прикрас, використовуючи для цього пір’я птахів і найтонший папір з позолоченими краями. Ці середньовічні шедеври навіть при близькому розгляді створювали враження ювелірних виробів зі справжнього золота. Багато прийомів мистецтва квілінгу не тільки збереглися, а й поповнилися новими цікавими ідеями. Зараз квіллінг – це вид дизайнерської майстерності,

при якому скручують тонкі смужки різнокольорового паперу і з їх допомогою виготовляють різні візерунки: квіти, фігурки птахів, тварин та багато іншого. Квіллінг широко використовується як у виготовленні сувенірів, так і в оздобленні інтер’єру.

Основною перевагою квілінгу є його простота – його можуть освоїти і діти. Можливо, вам, як новачкові квілінгу, здасться, що робити такі дизайнерські вироби з паперу дуже складно. Але взявши в руки папір, накрутивши його за допомогою доступних інструментів для квілінгу, спробувавши розібрати одну-дві квіллінг-схеми, ви зрозумієте, що це приємне і зовсім

неважке заняття. А з часом ви зможете навіть складати квіллінг-схеми самостійно.

За допомогою даної техніки можна робити листівки ручної роботи, всілякі декоративні панно, об’ємні паперові фігурки і навіть незвичайні прикраси.

До того ж, квіллінг є абсолютно витратним видом рукоділля. Якщо ви вирішите зайнятися квіллінгом, то вам буде потрібен всього лише папір і деякі супутнє канцелярське приладдя.

Квіллінг – чудовий спосіб для арт-терапії, він заспокоює нерви, розвиває моторику рук і приносить приємні емоції. Крім того, оволодівши технікою квілінгу, ви зможете порадувати своїх друзів та близьких оригінальними та цікавими подарунками ручної роботи.

Я використовую досить доступні інструменти для квілінгу. Це –

Шило, яке має бути діаметром близько 1 мм. Часто кінчик шила має форму конуса, що для квілінгу може бути незручно. Тому можна скористатися будь-яким стрижнем відповідного діаметру. Так як шило використовується для намотування паперу в спіраль, то ручка інструменту повинна бути для вас зручною.

Пінцет. Кінчики у пінцета повинні бути загостреними і точно суміщеними.

Ножиці. Ножиці краще вибрати з загостреними кінцями для максимально точної обрізки.

Клей. До клею особливих вимог немає. Він бажано повинен швидко висихати ну і не залишати білих слідів. Можна використовувати ПВА.

Ще одна важлива частина мого захоплення – це папір для квілінгу. Готові, вже нарізані смужки кольорового паперу можна придбати в спеціальних хенд-мейд магазинах, де продаються товари для виготовлення листівок тощо. Але можна поступити простіше – пропустити аркуші кольорового паперу через шредер, який знищує документи або нарізати самому. Зазвичай ширина смужки для квілінгу – 3 мм, але це не завжди обов’язково. Тільки врахуйте, якщо ви самостійно робите смужки, то тут важлива вага паперу – краще всього 60 грам на кв. метр (на упаковках паперу вказують вагу), інакше ви не зможете акуратно скрутити папір, або він не буде тримати форму. Також при розмітці майбутньої квіллінг-схеми вам знадобляться звичайні креслярські інструменти: циркуль, лінійка і простий олівець.

Головний принцип квілінгу – смужка паперу, яка скручується у щільну спіраль. Край паперової стрічки накручується на шило. Щільно сформувавши серцевину спіралі, далі продовжувати роботу краще без використання шила. Так ви краще зможете відчути подушечками пальців, чи однорідно формується спіраль і коли вчасно все скорегувати.

У результаті повинна вийти щільна спіраль, бажано менше сантиметра в діаметрі. Потім паперовий рулончик розпускається до потрібного розміру і стану, і потім вже формується необхідна фігура. Клей використовується для фіксації кінчиків паперу. Отриманим спіралям можна надавати найрізноманітніші форми, виконуючи необхідні стиснення. Використовуючи свою фантазію, ви завжди можете придумати різні декоративні елементи самостійно.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

“Моє захоплення – квілінг”