“Моя улюблена історія Шерлока Холмса”

Цикл повістей про пригоди Шерлока Холмса і Доктора Ватсона авторства Артура Конан Дойля неймовірно цікавий. Я витратив велику кількість часу на прочитання багатьох повістей, що входили до цього циклу, а тому стикаюся з необхідністю складного вибору, оскільки вибрати щось одне, щось найулюбленіше з усього, досить складно. Проте, оскільки такий вибір необхідно зробити, я називаю в якості улюбленої повість під назвою “Собака Баскервілів”.

Як і всі інші повісті з цього циклу від Конан Дойля, повість “Собака Баскервілів” є детективом,

але при цьому для неї характерний ще й певний містицизм, який створює непідробний шарм при прочитанні, привносить неповторну атмосферу і робить цю повість по-справжньому особливою. Відповідно до сюжету повісті, до детектива Шерлока Холмса знову звертаються за допомогою. На цей раз відбулася дуже незвичайна подія. У всі часи рід Баскервілів боявся величезної собаки, яка могла знищувати всіх членів цього роду. Один з членів, Чарльз Баскервілів, помер від серцевого нападу, але незабаром після цього недалеко від нього були виявлені сліди величезної собаки. Щоб зберегти останнього спадкоємця Баскервілів, за допомогою

звернулися до Шерлока Холмсу. Як виявилося, після Чарльза Баскервілів, крім його сина, залишився ще один спадкоємець, який був зацікавлений у його загибелі. Він знайшов спеціальну величезну собаку, прикрасив її і нацькував на Чарльза. Вірувавший у це сімейне прокляття Чарльз, страшно злякався собаки. Він мав слабке серце, яке через такий переляк просто не витримало. Шерлок Холмс і Доктор Ватсон ефективно розслідували цей випадок і змогли знайти винуватого, вони повністю розвінчали міф про існування собаки Баскервілів.

Ця повість сподобалася мені тому, що в ній поряд з досить цікавим сюжетом, присутня також і особлива містичність. З самого початку я був до глибини вражений і здивований можливістю того, що на тих болотах, поруч з якими часто прогулювалися члени роду Баскервілів, дійсно проживає страшна і величезного розміру собака, яка полює і бажає всіх їх повбивати. Але, як виявилося, все набагато простіше. Ніяких потойбічних сил і міфічних собак не існувало. Була лише непомірна жадібність людей, які придумали все це, щоб повною мірою її задовольнити.

Всі з повістей про діяльність Шерлока Холмса і Доктора Ватсона дуже цікаві і справляють найприємніше враження. Але історію про собаку Баскервілів дійсно можна виділити. Ця історія дуже цікава, не позбавлена??містики, яка в даному випадку не псує, а лише прикрашає її. Крім того, заплутаність історії та демонстрація слідчої майстерності детективів просто вражає.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


“Моя улюблена історія Шерлока Холмса”

Categories: Твори на задані теми

Links