“Моя люба мати, калиновий цвіт”

Мама – це найголовніша людина в житті кожного з нас. Вірш авторства Юрія Шкрумеляка починається словами “моя люба мати, калиновий цвіт”. Саме темі материнства, любові до матері у контексті цього вірша і буде присвячений мій даний твір. Дійсно, варто визнати, що роль мами займає чільне місце в житті кожної людини без винятку. Мама не просто дає людині життя, вона є першою людиною, хто буде піклуватися про повністю беззахисну дитину, давати їй певні життєві установки. Через призму поведінки та любові власної матері кожна людина сприймає

все своє подальше життя.

У своєму вірші Юрій Шкрумеляк пише про те, як багато мама робить для своєї дитини і наскільки важливою вона є. Він дякує їй так, щоб вона розуміла, що її діяння по відношенню до власного сина дійсно цінуються, не залишаються непоміченими. Я можу повністю погодитися з автором цього вірша в тому, що мама займає найвище місце. Звичайно, я не можу написати такий вірш власній мамі, в той же час я відчуваю до неї не меншу подяку, ніж Юрій Шкрумеляк до своєї. І описувати всі ці почуття можна дуже довго і барвисто, вони дійсно яскраві і такі, що запам’ятовуються.

Втім, далеко не всі люди цінують все

те, що мають. Є такі діти, які з якихось причин не цінують власних батьків в достатній мірі. Вони виростають завдяки своїм батькам, стають дорослими, сильними, вмілими, здатними на успіх. Вони домагаються такого успіху, після чого назавжди забувають про те, що у них є мама, яка може в чомусь потребу. Забувати про це ні в якому разі не можна. Світ влаштований так, що батьки допомагають тобі, коли ти малий, але ти повинен відповісти їм взаємністю, коли вони постаріли і багато чого вже не можуть.

Проте слід пам’ятати і те, що одних слів подяки іноді буває недостатньо. Щоб показати батькам, в тому числі і матері, свою турботу і любов, потрібно щось робити, робити якісь певні активні дії. Наприклад, частіше бачитися, приїжджати в гості, цікавитися проблемами, приділяти увагу і час. Літні батьки потребують уваги, подяки. Крім того, їм потрібна діяльна допомога. В умовах нашої країни їм також потрібна матеріальна або фінансова підтримка. Я думаю, що цілком нормально допомагати своїм батькам не менше, ніж вони допомагали тобі в юності. Втім, це багато в чому залежить від характеру відносин між батьками і дітьми.

Кожна людина повинна цінувати своїх матір і батька. Мені дуже сподобався вірш, який написав Юрій Шкрумелюк про свою маму. Я вважаю, що мама повинна займати перше місце в житті людини не тільки в дитинстві, але і протягом усього життя. І я думаю, що вважати так повинні всі люди.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


“Моя люба мати, калиновий цвіт”

Categories: Твори на задані теми

Links