“Мій улюблений герой” за романом Р. Стівенсона “Острів скарбів”

Головним героєм знаменитого роману Р. Стівенсона “Острів скарбів”, безперечно, є Джим Хокінс. Саме від імені цього підлітка ведеться розповідь у творі, саме завдяки образу Джима в романі розвивається дія, відбуваються важливі події. Я думаю, що цей персонаж має багато позитивних рис і є зразком справжнього героя у романі.

Отже, Джим – це син власників трактиру “Адмірал Бенбоу”, який виявляється втягнутим в захоплюючу, але дуже небезпечну історію. У його руки потрапляє карта острова, де капітан Флінт заховав величезні скарби.

З найперших сторінок роману Джим Хокінс проявляє себе як благородна і відважна людина. Так, він дуже боїться йти до скринь Біллі Бонса, але не може кинути матір у важку хвилину. Важливо, що Джим і його мати беруть лише те, що їм належить, а інше золото залишають на місці.

І з часом, коли Джим потрапляє на шхуну “Еспаньйола”, а потім і на острів скарбів, він веде себе дуже гідно. Випадково Хокінс дізнається, що команда їх шхуни складається з піратів, які мають намір розправитися з друзями Джима. Хлопчик передає все почуте своїм товаришам – капітану Смоллетту, доктору Лівсі і сквайрові Трелоні. Таким чином герой

рятує не тільки себе, а й своїх друзів.

Пізніше, на острові, Джим знайомиться з колишнім піратом Беном Ганном, який тепер хоче допомагати “природженим джентльменам, а не джентльменам удачі”. У заставу своєї дружби Ганн розповідає Хокінсу, як відшукати його човен. Все це хлопчик також передає своїм друзям, відважно пробравшись до них в гарнізон. Крім того, герой стримує слово, яке він дав Бенну: “А тепер можеш іти, Джим, – сказав він, як і раніше міцно тримаючи мене за руку. – Послухай, Джим, а якщо ти побачиш Сільвера, ти не зрадиш йому Бена Ганна? Навіть якщо тебе прив’яжуть до хвоста дикого коня, що не видаси?”. Хокінс, незважаючи ні на що, до кінця зберігає таємницю цієї людини, тим самим врятувавши йому життя.

При облозі гарнізону хлопчик, нарівні з усіма, витримує натиск піратів: “Я схопив зі штабеля кортик. Хтось інший, теж хапаючи кортик, різонув мене по суглобах пальців, але я навіть не відчув болю”. А пізніше, абсолютно один, Джим пробирається на “Еспаньйолу” і захоплює корабель. Для цього героєві доводиться битися з боцманом Хендсом і вбити його: “Мої пістолети вистрілили і випали у мене з рук. Але впали не тільки: з приглушеним криком стерничий розкинув руки і вниз головою полетів прямо у воду”. Після цього Джим відводить корабель в невелику бухту, ховаючи судно від очей піратів.

Але, впоравшись з одним випробуванням, герой відразу стикається з іншим – в гарнізоні він потрапляє до рук піратів. Але й тут Джим не втрачає холоднокровності і почуття власної гідності. Він презирливо мовчить, не відповідаючи на питання Джона Сільвера, і лише намагається з’ясувати, що зробили з його друзями. Герой ні на секунду не вірить, що вони зрадили його, і ні за що не хоче зраджувати їх: “Робіть зі мною що хочете, мені все одно. З тих пір як я зустрівся з вами, я звик дивитися смерті в обличчя”.

Але коли з’ясовується, що “піратська карта бита” і одноногий Сільвер просить у хлопчика допомоги, той не відмовляє своєму ворогові: “Я був вражений. За яку жалюгідну соломинку хапається він, старий пірат, отаман! – Я зроблю все, що можу, – сказав я”.

Пригоди Джима і його друзів закінчуються благополучно – герої знаходять частину скарбів і повертаються додому. Пірати ж виявляються покараними – їх назавжди залишають на острові.

Джим гідно виходить з усіх випробувань, долає все те, що було йому уготовано. Але треба сказати, що цей герой завжди сам прагнув до пригод. Саме тому він сховався в бочку з-під яблук і почув розмову піратів, тому він опинився в одній зі шлюпок, що спускалися на берег, тому вирішив один пробиратися на “Еспаньйолу” і рятувати корабель.

Стівенсон показує нам, що в чомусь Джим Хокенс – звичайний хлопчисько, який марив про пригоди і отримав їх сповна. Але також ми розуміємо, що цей герой – людина, з якої варто брати приклад. Навіть перед лицем смертельної небезпеки Джим залишався відданим своїм товаришам, чесною і сміливою людиною, він завжди тримає своє слово. Крім того, Джим проявив себе як добрий і благородний джентльмен – він був готовий допомогти навіть своєму, вже поверженому, ворогові.

Все це, як мені здається, і допомогло Джиму вийти переможцем з усіх пригод і випробувань, допомогти своїм друзям відшукати скарби, врятувати Бена Ганна, стати заможною людиною у себе на батьківщині, а для читачів назавжди залишитися улюбленим героєм роману Р. Стівенсона “Острі скарбів”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Мій улюблений герой” за романом Р. Стівенсона “Острів скарбів”

Categories: Твори на задані теми

Links