Мій улюблений детектив (про літературного героя Шерлока Холмса)

Ім’я всесвітньо відомого детектива Шерлока Холмса вперше з’явилося в повісті “Етюд в яскраво-червоних тонах”. На відміну від кримінальних романів Еміліо Габоріо, котрий тільки ескізно накреслював образ свого героя, Конан-Дойль змальовує Холмса яскравими соковитими фарбами, це не просто опис злочину і злочинця, а процес інтелектуального пошуку, який веде до розкриття таємниці злочину.

Шерлок Холмс проводить своїм методом найтонший аналіз обставин, у яких скоєно злочин, вивчає характер людей, причетних до злочину, і на підставі

незначних, на перший погляд, деталей робить свій остаточний і правильний висновок.

Шерлок Холмс – це не лише геніальний приватний детектив, сміливий, завбачливий, із швидкою реакцією бійця, але й знавець криміналістики, причому її найновіших методів, пов’язаних з наукою, тих, які випереджають тогочасні методи поліційного розшуку.

Конан-Дойль не розлучався із своїм героєм протягом сорока років. Востаннє він згадує його в оповіданні “Левина грива” 1927 року. Створення Конан-Дойлем образу Шерлока Холмса стало основою для розвитку найпопулярнішого в наш час детективного жанру.

Конан-Дойль написав

про Шерлока Холмса дев’ять книжок: чотири романи – “Етюд у яскраво-червоних тонах” (1887), “Знак чотирьох” (1890), “Собака Баскервілів” (1901-1902), “Долина жахів” (1914-1915) та п’ять збірок, що складаються з 56 оповідань – “Пригоди Шерлока Холмса” (1891-1892), “Записки про Шерлока Холмса” (1892), “Повернення Шерлока Холмса” (1894), “Його прощальний привіт” (1927), “Архів Шерлока Холмса”. ,

Твори про Шерлока Холмса перекладено на 76 мов! До речі, російською мовою роман “Долина жахів” було вперше і востаннє надруковано в часописі “Світ пригод” ще 1915 року.

Герой приваблює читача незвичайною цільністю, рішучостю і водночас незворушністю. Але при цьому він ще шляхетний та азартний. Книга навчає не здаватись і мислити аналітично. І це дійсно дуже корисно!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мій улюблений детектив (про літературного героя Шерлока Холмса)

Categories: Твори з зарубіжної літератури

Links