Квіти в саду Галинки (твір-опис)

Нет ничего прекраснее цветов,

Пришедших в палисадники и жилища.

Они пришли из глубины веков,

Чтоб сделать жизнь возвышенно – красивой.

С. Красик

Я живу в багатоповерховому будинку, і в мене немає присадибної ділянки, зате є Галинка, а в неї – сад. Ви думаєте, Галинка маленька? Ні! Галина це – доросла людина, просто ласкава форма імені закріпилася за нею з дитинства. Нині так називають її всі близькі і друзі, тому що вона добра, чуйна ще, напевно, тому, що її життя тісно пов’язане з природою, з чудесним світом квітів. А народна

мудрість каже: “Хто вирощує квіти, той приносить радість і і людям”.

За бетонними стінами будинку квітує травень, Скоріше на вокзал! Сідаємо в електричку, і за 25 хвилин ми в Рижові. Відкриваємо зелену хвіртку, вузькою стежиною поспішаємо в глибину саду, до маленького будиночка, на ганочку якого вже стоїть тітка Галинка з розкритими обіймами: “Приїхали, мої дорогі” І, немов у такт її словам, весело кивають голівками тюльпани, шелестять: “Приї – ха-ли, при-ї-ха-ли, при-ї-ха-ли…” Скільки їх на клумбі! Червоні, рожеві, чорно-рожеві, жовті. За тюльпанами великий кущ бузку. Підходжу до нього, нахиляю

запашну і гілку і вдихаю п’янкий гіркувато-терпкий запах.

А ця прекрасна ніжно-біла квітка, струнка і граційна, пов’язана з міфом про самозакоханого юнака Нарциса, що милувався власним відображенням у водах і струмка доти, доки не зник безвісти.

На невеликій галявинці ростуть конвалії, їхні стеблинки унизані маленькими біленькими, квіточками. Це вони видихають найтонший аромат, яким наповнене повітря. З конвалією пов’язано багато легенд. Одна з них про морську історію Волхова, яка покохала Садко. Але Садко кохає Любаву. Засмучена Волхова вийшла на берег і стала плакати. Там, де падали її сльози, виросли конвалії – вони символ чистоти, Кохання і суму.

Є в її саду дві квітки зі складними назвами. На високій міцній ніжці піднеслася над широким великим ясно-зеленим листям біла квітка. За формою схожа на лілію. Але це не лілія, а хоста, у лілії листя вузьке. За кілька днів заколишуться па тоненьких щільних гілочках легенькі, як метелики, квіточки водозбору. І віллються бутони півоній – рожеві розкішні суперники троянд наповнять свом ароматом сад на початку червня. А самі троянди розкриються пізніше, у липні серпні. Упевнено розпізнаю один сорт – Супер Стар, троянду ніжного рожевого жовтогарячого кольору.

У липні пора цвітіння чудового клематиса. Галинка увесь час щось прилучає, фантазує. Зігнула дугою над кущем клематиса велику гілку – рослина розподілилася по дузі, вийшла казкова темно-фіолетова арка. Кожна квітка немов з оксамиту вирізана. Описати цю красу неможливо, її треба побачити!

Важко перелічити всі квіти, що з’являються в цьому саду протягом літа. Це викине вгору свої сині свічки дельфініум, запаляться від променів сонця нічники портулаку, зависнуть на паркані золоті кулі рудбекії, білі бульдонеги, піднімуться гордовиті гладіолуси, цілий острівець рожевих флоксів, прикрасить доріжки жовто-коричневий бордюр з чорнобривців. Остання посмішка – айстри, найдавніша рослина, зображення якої було виявлено ше в царській гробниці двохтисячолітньої давнини.

Ми сидимо на веранді, п’ємо особливий “фірмовий” чай, настояний на медових пелюстках троянди, думаємо про те, як тісно пов’язаний із квітами духовний світ людини: вони зустрічають нас при народженні, з ними йдемо до школи, зустрічаємо друзів, святкуємо іменини, пам’ятні дати. Спілкування з природою, дотик до неповторної краси квітів необхідні всім нам. “Щоб жити, потрібно сонце, може і маленька квітка”, – говорив великий казкар Г. К. Андерсен. Я хочу, щоб жила і була здоровою Галинка і щоб у її саду завжди цвіли квіти.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Квіти в саду Галинки (твір-опис)

Categories: Нові твори

Links