“Кримські сонети Міцкевича – чисте золото поезії”

Адам Міцкевич – один з родоначальників літературного напрямку романтизм, польський поет, автор великої кількості різноманітних творів. Його творчість настільки значуща, що литовці та білоруси також називають його своїм поетом. Але при цьому один з найбільш примітних циклів твору був названий Міцкевичем на честь Криму. Це цикл творів носить назву “Кримські сонети”. Чистим золотом поезії “Кримські сонети” називають тому, що в них прекрасно описуються різні природні явища. Адам Міцкевич, на відміну від багатьох поетів-романтиків,

була сильно стурбованим не лишень одним внутрішнім світом людини, а тому багато уваги приділяв довкіллю, зокрема, природі.

Цикл творів “Кримські сонети” всього складається з вісімнадцяти сонетів. Всі вони присвячені тому часу, коли Адам Міцкевич тимчасово проживав на території кримського півострова. При читанні всіх цих сонетів можна перейнятися південною атмосферою, ознайомитися з прекрасними, виконаними в найкращій художній манері, описами природи і найрізноманітніших краєвидів. Про самі сонети з упевненістю можна сказати, що вони дуже проникливі, мають глибоку ліричність, також для них характерна

дивовижна мелодійність, яка досягається при виразному прочитанні.

Як уже згадувалося, основною темою сонетів є саме природа. Ця тема розкривається автором просто чарівно, неперевершено поетично. Автором Адамом Міцкевичем описуються Чорне море, прекрасні гірські вершини Криму, неповторні степові ландшафти тієї місцевості, а також світанки і заходи на узбережжі. Вся ця неповторна краса описується і передається за допомогою неповторних порівнянь, казкових образів, а також метафорами, які межують з фантастикою. Автор дивує своєю неймовірною можливістю порівнювати океан зі степом, а хмари з лебедями. При цьому у своїй творчості Адам Міцкевич мислить про природу виключно в її возз’єднанні з людською душею, жодного разу він не представляє того, що природа чимось відрізняється від людини та багатства фарб в душі людини. При цьому, як відомо, найбільш близькою для людини завжди є саме її батьківщина. Адам Міцкевич показує, наскільки сильно людина може страждати, якщо вона відірвана від батьківщини і тієї природи, яка колись зуміла стати для неї своєю.

Велика кількість різноманітних тем, порушених автором у його творі, супроводжується дивовижними описами природи, що робить цей прекрасний цикл сонетів від польського письменника Адама Міцкевича просто-таки неповторним. Також кожен українець просто зобов’язаний ознайомитися з ними, оскільки в них описується краса рідного для всіх нас Криму.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


“Кримські сонети Міцкевича – чисте золото поезії”

Categories: Твори на задані теми

Links