“Країна Казка – реальність чи мрія? По драматичному етюду О. Олеся “По дорозі в Казку”

Звичайно, всі люди хочуть жити добре. Хороше життя, яке не позбавлене всього самого доброго, правильного і світлого зазвичай правильно вважати життям казковим. Так складається через те, що звичайне життя постійно має в собі якісь неприємності, проблеми і негатив. А ось ідеальне життя, де завжди цікаво, де завжди існує приємний кінець, вважається повноцінною, справжньою казкою. У той же час можна задатися логічним питанням: а чи можна взагалі перестати жити звичайним життям і почати жити виключно однією лише казкою? Чи можна змінити своє життя

кардинально, настільки перетворити його, щоб вона стала казковим? Відповідь на це питання вимагає певної кількості роздумів.

В етюді Олександра Олеся розказана цікава історія того, як поводир вів свій народ в казкову країну. Цей чоловік мав віру в те, що досягти казкової країни, насправді, можливо, що вона досяжна, і що він та весь його народ зможуть домогтися цього і жити повноцінним життям у такій казковій країні. Але величезна проблема полягала в тому, що віру поводиря в те, що всі вони можуть жити в казці, розділяли тільки дві людини – двоє дітей – хлопчик і дівчинка. Вони вірили у казку точно так само, як і

поводир. Більше того, вони самі нею жили, завдяки своєму дитячому вмінню мріяти і уявляти. Тобто, на виході вийшло, що крім цих трьох особистостей в казку зовсім ніхто не вірив і не сподівався, що вона буде реалізована повноцінно і так, як необхідно.

Основне філософське значення цього твору полягає в тому, що лише сама людина може визначити для себе, чи можлива казка в її житті. Насамперед, казка вимагає віри у все найкраще. На жаль, більшість звичайних людей позбавлено цієї віри. Вони сприймають життя виключно в негативному світлі, вони чекають неприємностей в житті. Звичайно, все це накладає певний відбиток на особистості цих людей, що призводить виключно до одного негативу і видаленні від казки.

Підбиваючи підсумки свого твору, я хочу сказати, що те, чи стане казка реальністю чи залишиться вона виключно мрією, залежить тільки від самої людини. Якщо людина готова вірити і боротися за свою мрію, її життя дійсно може стати казковим. Якщо ж людина налаштована сидіти і нічого не робити, то, швидше за все, ніякої казки в її житті не бувати – людина буде приречена на вічні блукання в пошуках щастя, які ніколи нічим хорошим не скінчаться.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Країна Казка – реальність чи мрія? По драматичному етюду О. Олеся “По дорозі в Казку”

Categories: Твори на задані теми

Links